Yerel Haberler

MDP’den Hükümete Sanatsal Eleştiri…

Milliyetçi Demokrasi Partisi Gençlik, Kültür Ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cemre Seziner, hükümetin sanat emekçileri yokmuş gibi davrandığını ileri sürerek, ivedilikle harekete geçilmesi gereken konuların olduğunu söyledi ve takipçisi olacaklarını ekledi.

Seziner’in açıklaması şöyle;

İçerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte, kendi şehrindeki müzisyenlere sahip çıkan, Lefkoşa Türk Belediyesini gerçek mesleği orkestra şefliği olan, bir müzisyen olarak tebrik ederim.

Ancak, bu süreçte ayni duyarlılığı sadece, LTB’ den değil, bizzat hükümetin kendinden beklerdim.

‘’ Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.’’Diyen, büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu sözüne de, diğer tüm yön gösterici sözleri gibi, sahip çıkıp benimseyip, Milli bir kavram haline getirerek, Devletin sanata ve sanatçıya verdiği değeri gösterip, tüm sanat dallarını ve hayatlarını bu şekilde kazanan sanatçılarını, sahiplendiğini maalesef ki göremedik.

Toplumun üreten kesimi olan sanatçıların, bir yıldır ülkemizde etkisini gösteren ve ekonomik çöküşün gözle görülür noktalara geldiği, Covid-19 pandemisi süresince kapalı olan eğlence sektörü , özel eğitim merkezleri ve sanat merkezlerinden ekmeğini kazanan sanatçılarımız, normal şartlarda bile ekmeğini taştan çıkarırken bu süreçte kazanç kapılarına devlet eli ile tamamen kilit vurulduktan sonra, bir köşeye itilmiş ve unutulmuştur. Ekonomik destek ödemelerinden de yararlanamayan sanat emekçileri, adeta kaderine terk edilmiştir.

Bizler Milliyetçi Demorkasi Partisi olarak, Hükümetin hiç yokmuş gibi davrandığı, görmezden gelip adeta sağır ve dilsizi oynadığı Sanat Emekçileri için, bir an önce sorumluluk alıp toplumun can damarlarından biri olan sanatın üreticilerinin de yanında olması gerektiğini Hükümet’e hatırlatır, ivedilikle harekete geçilmesini beklediğimiz ve konunun yakinen takipçisi olacağımızı Tüm Kamuoyu ile paylaşırız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu