Yerel Haberler

Turizm Taşımacısının Hali ne olacak?

Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği Turizm komitesi Başkanı Ergin Malyalı yaptığı açıklamada sektörün önünün karanlık olduğunu belirterek yönetenlere empati yapın çağrısında bulundu.

Açıklama şöyle;

Tam 11 aydır hiç iş yapmayan ve ne zaman işe başlayacaklarının belli olmadığı, ilerisinin de karanlık olduğu bir sektör. Sevgili Bakanlar ve Sn. Başbakan sizler bizim yerimizde olsanız, evinize ekmek götüremeseniz, çocuğunuzun okul ihtiyaçlarını hatta okul parasını ödeyemeyip de öğreniminin durmasına sebep olan BABA  veya ANNE olsanız ne yapardınız? ne düşünürdünüz?

  BİZRAZ EMPATİ BEYLER LÜTFEN !!!!!

          11 ayda tüm vergileri bizlerden talep ettiniz, hani bir umut belki işler düzelir diye elinde 3 kuruş parası olan araçlarının evrağını çıkarttı. Çıkartamayan işletmeci sayısı da çok , çünkü cebinde para yok. 15 bin TLişletmelerin büyük küçüklüğüne bakmaksızın hibe para talep ettik, olmadı. Yapmadınız veya yapamadınız . 1 yıl evraklarımıza muafiyet istedik o da olmadı yapamayız dediniz . Bu işler yürek ister , bu işler beceri ister , bu işler iyi niyet ister. Bu işler empati yapabilme ister. Aslında biraz empati yapsanız yokluk yaşasanız yokluğun ne olduğunu bilseniz en azından düşünebilseniz biz TURİZM TAŞIMACILARINI anlayabileceksiniz. AMA görüyoruz ki nafile .

          Biz talep ettik biz istedik görüştük kendimizi sizlere ifade ettik ama sonuç koskocaman bir (SIFIR). Peki şimdi K.K.T.C. ‘deki TURİZM TAŞIMACILARI adına soruyorum;

Bu güne kadar Devletimizin tanınması için büyük katkısı olan, ekonomiye büyük katkı koyan  Turizm Sektörüne hizmet eden biz Turizm Taşımacılığı yapan emekçilere HÜKÜMETLER olarak NE YAPTINIZ ?????

          LÜTFEN biraz düşünün EMPATİ yapın ve Hükümet olarak bizlere de bir katkıda bulunun. Belki bu basın bildirisini duyduğunuz veya okuduğunuz zaman çok kızacak, öfkelenebileceksiniz ama kusura bakmayın.

Sn. BAŞBAKAN ve sevgili BAKANLARIMIZ gerçekler ACIDIR .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu