Yerel Haberler

LTB Zabıta, Lefkoşa’da Göz Açtırmıyor!

Denetimlerini titizlikle sürdüren Lefkoşa Türk Belediyesi Zabıta Birimi, Başkent Lefkoşa’da deyim yerindeyse göz açtırmıyor.

Ülkede son günlerde artan Covid 19 sebebiyle tedbirler sıklaştırıldı, kısıtlamalar en üst düzeye çıkartıldı. Bu bağlamda denetimlerin büyük önem kazandığı şu günlerde Lefkoşa Türk Belediyesi de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyük özveriyle görev yapan LTB Zabıta birimi hem sokakları, hem restoranları hem de marketleri denetlemeye başladı.

Maskesiz dolaşana 382 Türk Lirası ceza yazılacağını ifade eden yetkililer, marketlerde de maskesiz dolaşana 382 TL cezai işlem uygulandığını, market sahibine de 3820 Türk Lirası ceza kesileceğini söyledi.

Birçok market ve restoranları denetleyen zabıta ekipleri bir markette maske takmayan bir vatandaşa 382 TL ceza kesti ve market sahibine de 3820 TL ceza kesildi.

Öte yandan açık bir restoran tespit eden ekipler bir müşterinin yemek yediğini gözlemledi ve işletmeye işlem yapıldı.

Lefkoşa Türk Belediyesi Zabıta yetkilisi Bozkurt Önder AJANS392’ye açıklama yaparak denetimlerin sıklaşarak devam edeceğini söyledi ve vatandaşları kurallara uymaya davet etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu