Yerel Haberler

İki Kurum Yakın İşbirliği İle Çalışacak

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, KKTC İstatistik Kurumu Başkanı Türel Özer Öksüzoğlu’nu ziyaret etti.


Komisyon Başkanı Karaokçu, bir devletlerin gelişmesinde ve geleceğe doğru ve sağlıklı adımlar atmasında güçlü veri tabanına sahip olmasının çok önemli olduğuna işaret etti.

Öksüzoğlu’nun, KKTC İstatistik Kurumu Başkanlığına geldikten sonra bu konuda çok ciddi adımlar atıldığını ve gelişmeler sağlandığını ifade eden Karaokçu, kendilerinin de Komisyon olarak bütün projelerini bilimsel araştırmalardan elde edilen veriler üzerine geliştirdiklerini ve o çerçevede çalışmalarını az sayıda personelinin büyük özverisi ile yürüttüklerine dikkati çekti.

KKTC İstatistik Kurumu Başkanı Doç. Dr. Türel Özer Öksüzoğlu da çok ciddi bir sorumluluk üstlenen Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun çalışmalarını takdirle izlediklerini söyledi.

Karaokçu hazırlanan Kuzey Kıbrıs Uyuşturucu Raporu 2019’u ve Komisyonun Faaliyet Raporunu takdim ederken, Türel de İstatistik Yıllığı 2019 Raporunu takdim etti.

Görüşmede, iki kurumun daha yakın işbirliği içinde çalışmasının önemi üzerinde de duruldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu