Yerel Haberler

“Sayın Şener Levent”

Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği Genel Başkanı Kadir Dedeoğlu, Şener Levent’in yazdığı yazıya cevap verdi.

Dedeoğlu’nun yazısı şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti Devleti her kesimden halkını kucaklayan ve kollayan bir devlettir. Buna tüm dünya şahittir. Fakat sizin bunu görememenizi saygı ile karşılıyoruz çünkü insan ruh sağlığı çok önemlidir. Ancak sağlıklı bir ruh dengesine sahip bir bireyin adalet terazisi doğru tartar. Bu terazi her insana da nasip değil bunu kabul ediyoruz. Şener bey merak ediyoruz yıllardır sürekli kindar, öfkeli, hayal ürünleri olarak aslı astarı olmayan yalan yanlış şeyleri habercilik adı altında kaleme alıyorsunuz. Geçmiş yaşamınızda neler geçirdiniz nasıl bir çocukluğunuz oldu da hep insanlara kin, öfke ve ayrımcılık empoze etmeye çalışıyorsunuz. En üzücü şey de K.K.T.C devletinde yaşayan bazı insanların size inanmış gibi yapıp aslında sizi üzmemek için alkışladıklarını, pohpohladıklarının farkında değil misiniz? Bu ülkede ne kadar iyi insanlarımız var ki sizin ruh sağlığınızın tamamen elden gitmemesi için haberlerinize itibar eder gibi görünüp aslında size bir şey demiyor hatta kol kanat geriyor. Yanınızda olanlara koskoca bir teşekkür edin lütfen.

 İletişim Fakültesi gazetecilik basın yayın bölümünün birinci kuralı haber yapmak için elde kanıt, ıspat olmadan habercilik yapılmaz, yapılamazdır. Geçen haber adı altında Gülten Kışnak anlattı, siz de yazdınız. Yazdıklarınızı okudum aklıma gelen şu oldu; Demek ki Şener beyin gazetecilik eğitimi yoksun.  Mağdur sözde Kürt kadın, ismi Gültan Kışanak ( Kürt halkımızı teröristlerle zikretmenizi kınıyoruz, gerçek Kürt halkı Türkiye devletine sahip çıkan kesimdir bu ayrımı iyi bildiğinize eminim ama sizin asıl işiniz bölücülük ne de olsa!) ve ona eziyetler eden sözde zalim komutan Esat Oktay Yıldıran! (Komutanımızın mekanı cennet olsun, nurlar içinde yatsın). Sayın Şener Levent yazdığın bu senaryoya biz alışığız. Çünkü Şener Levent haberleri konusu yıllarca ayni olan Hint dizileri gibi oluyor!… Ortada ne bir gerçek haber, ne de okunması gereken gerçek bir bilgi! Eskiden dikkate alır sinirlenip üzülürdük, inan artık gülüp geçiyoruz çünkü senin habercilik anlayışının sokak arası gocagarı muhabbetinden farkı yok! . Bu arada 1950-1963 yıllarında ve sonrasını adada olanları siz ve tüm dünya çok iyi bilirsiniz, tarihi anlatmaya gerek yoktur. Desteklediğin Rum ve Yunanın adadaki Kıbrıs Türk toplumuna yaşattıkları ortadadır. Bugün o sevdiğin ve yalnızca kavuşmayı tam olarak gerçekleştiremediğin, tamamen uzaktan platonik sevda yaşadığın Rum ve Yunan halkının Kıbrıs Türk toplumuna yaşattırdıklarının elbet bir sonu bir bedeli olacaktı. Kıbrıs Türk’ü adada yalnız değildir. Elbette soydaşları gelip eziyete bir son verecekti. Seve seve geldik ucunda ölümü göze alarak geldik. Gitmeye de hiç niyetimiz yoktur. Bu arada bilmediğini benden bil istedim; Şu anda Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri gaziler ve aileleri olarak torunlarımız hariç en az 8.000 kişiyiz, torunlarımız ile beraber en az 15.000 kişiyiz. Bu ne demek oluyor dersen adada hesap yaparken düzgün yap istedik. Türk Barış Kuvvetleri yalnız değildir. Bu ada Türk Barış Kuvvetleri bizlere emanettir. Bizim gurumuz, şerefimiz,  vazgeçilmezimizdir. Şener Levent bey insanlar artık kendilerini geliştiriyorlar. Siz de kendinizi geliştirmeye yönelik atılımlar yapın. Laik bir devletle yönetilmeyen din ve devlet işlerini halen ayıramayan kilise tarafından yönetilen Rum halkının Başpiskoposu II. Hrisostomos’u bile kendini aştı. 27 Aralık 2020 tarihinde habere bakarsanız Türkiye Cumhuriyet’i devletinin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan hakkında “gerçek bir vatansever” diye bahsederken Avrupa’nın gerçek yüzünün ne olduğunu ifade etmiş ve Sayın Erdoğan’ı yüceltmiştir.

 Son olarak size tavsiyem “Gel,gel, ne olursan ol yine gel, ister kafir, ister Mecusi ol, yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel” Mevlana’nın dediği gibi Sayın Şener Levent insanlara kin, öfke, nefreti aşılamaya çalışmayı bırak! Dünya ölümlü dünya sen dosdoğru yola gel…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu