Yerel Haberler

Haraç istedi iddiası

Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü’nde daha önceden başkanlık görevini yürüten Şükrü Şemmedi iş insanı Oğuzhan Can’dan haraç istediği iddiası ile tutuklandı.

Zanlı Şemmedi, “Çalmak kastı ile para temini talebinde bulunma” ve “Şiddet tehdidi” suçlamalarıile ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme, soruşturma maksatlı zanlının 2 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

19.8.19 tarihinde saat 12.30 raddelerinde Gazimağusa’ da İsmet İnönü bulvarı üzerinde bir kafede, Gazimağusa sakini Ş.Ş, karşılaştığı Gazimağusa sakini O.C’a hitaben “İstanbul’dan yeni geldim. Bana 100000 sterlin vereceksin. Memlekette birçok küçük mafya grupları var. Sen mi beni arayacaksın ben mi ” diyerek çalmak kastıyla para temin etmek için şiddet tehdidinde bulundu.

Şikâyet üzerine tutuklanan zanlı dün 21.8.19 tarihinde ek tutukluluk talebiyle ilgili Gazimağusa kaza mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarıldı. Meselenin tahkikatını yürüten polis mensubu Salih Fidan Ersan verdiği yeminli şahadette zanlının 19.8.19 tarihinde bir kafede müşteki O.C’dan 100000 sterlin talep ederek şiddet tehdidinde bulunduğunu aktardı. Zanlının verdiği gönüllü ifadede müştekiden para istediğini kabul ettiğini ancak tehdit etmediğini belirten tahkikat memuru Saner gönüllü ifadenin teyit ve tekzibi yanında olay esnasında hazırda bulunan iki kişinin tespit edilerek ifadelerine başvurulacağını aktardı.

Savunma avukatı ise şikâyetçinin zanlıya olan borcundan kurtulmak maksadıyla böyle bir şikâyette bulunduğunu iddia etti. Ayrıca şeker hastası olan müvekkilinin Dr. Kontrolünden geçirilmesini talep etti.
Olguları değerlendiren yargıç Umut İnan zanlının 2 gün süreyle poliste tutulu kalması yönünde emir verdi. Ayrıca derhal Gazimağusa Devlet Hastanesinde doktor kontrolünden geçirilmesini emretti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu