Yerel Haberler

Teminatla serbest bırakıldılar.

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir işyeri önünde iki grup arasında çıkan kavga neticesinde tutuklanan zanlılar Hasan Mamalı, Erinç Salih Kuraner ve Yusuf Uçar Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Lefkoşa Dereboyu’nda meydana gelen ve Hamit Saçar ile Tahir Dalgıç’ın ciddi şekilde darp edilmesiyle sonlanan olayla ilgili tutuklanan zanlılar teminatla serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen davada, Vahim Zarar suçundan poliste 3 gündür tutuklu bulunan Yusuf Uçar ile Hasan Mamalı 50 bin TL, Erinç Salih Kuraner ise iki kefille 50 bin TL teminat ödemek kaydıyla serbest bırakıldı.

Zanlılar haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-i vucud işlemini gerçekleştirecek.

Önceki duruşmada mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis Memuru Kazım Sevinç, olayla ilgili bulguları aktarmıştı. Sevinç, huzurda bulunan zanlılar Hasan Mamalı, Erinç Salih Kuraner ve Yusuf Uçar’ın beraberlerinde olan ve aranan iki kişiyle 16.08.2019 tarihinde saat 01.30’da Lefkoşa’da Osman Paşa Caddesi’nde bir işyeri önünde çıkan sözlü tartışma esnasında, Güzelyurt’ta sakin Hamit Saçar ve Tahir Dalgıç’ı elleri ve ayaklarıyla muhtelif yerlerine vurmak suretiyle darp ettikleri sırada, Hamit Saçar’ın çenesinin kırılmasına sebep olarak, vahim zarar suçunu işlediklerini anlatmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu