Yerel Haberler

Dava yine ertelendi

Aylardır, itham için erteleme alan Bulut Akacan ile korumaları Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorçun’un aleyhindeki dava dün bir kez daha tehir edildi ve 2019-2020 Adli Yıl’ın açılacağı 18 Eylül 2019 tarihine gün verildi.

Akacan, daha önceki teminat şartlarıyla serbest bırakılırken, 8 aydır cezaevinde olan korumaları yine cezaevine gönderildi. Meyil AVCAN Girne’de 7 Ocak 2019 tarihinde, iş insanı Erhan Başay ve arkadaşı Zeki Asımoğlu’nu darp ettikleri suçlamasıyla Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaları beklenen iş insanı Bulut Akacan ve korumaları Vasıf Kurbanov ile Orçun Özorçun’un sanık olduğu dava dün bir kez daha itham için ileri bir tarihe ertelendi.

Alt mahkemede yargılanma, davaların ayrılması talebi gibi çeşitli gerekçelerle sürüncemede bırakılan ve Yüksek Mahkeme’nin kararının ardından Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülmesi beklenen dava, dün yine görüşülmedi ve 2019-2020 Adli Yılı’nın açılışının yapılacağı 18 Eylül 2019 tarihine tehir edildi. Teminat emri gereği 8 ay önce hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilen ve aylardır yargılanmayı bekleyen Vasıf Kurbanov ile Orçun Özorçun’un tutuklu olarak çıkarıldığı dünkü celseye Bulut Akacan bağlı olduğu teminat uyarınca serbest olarak katıldı.

Mahkeme, davayı itham için yeniden tehir ederek 18 Eylül 2019’a ertelerken, Kurbanov ve Özorçun yeniden cezaevine gönderildi, Akacan ise daha önce bağlandığı teminatla serbest bırakıldı.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu