Yerel Haberler

Güney’den iki araç çaldılar

Mağusa bölgesinde meydana gelen organize hırsızlık olayı akıllara durgunluk verdi. Güvercinlik kavşağında park halinde bulunan aracı çalıp yasa dışı yollarla Güney Kıbrıs’a geçen Ali Akçam, ile Gökhan Doğan, Larnaka’ya vardıklarında çalıntı aracı orada bırakıp, oto galeriden çaldıkları başka iki araçla kuzeye geri geldi. Ali Akçam ile Ozan Çelik, Güney Kıbrıs’tan çalınan aracı satmaya çalıştıkları sırada polis tarafından suçüstü yakalandı.

Araba hırsızlığını gerçekleştiren şahıslardan biri olan Gökhan Doğan ise polis tarafından her yerde aranıyor.

Zanlılar Ali Akçam ile Ozan Çelik, dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk emri alındı. Meselenin tahkikatını yürüten polis mensubu Raif Safa, olayla ilgili olguları aktardı. Safa, 18 Ağustos tarihinde, saat 19.30 ile 21.00 arasında, zanlı Ali Akçam’ın, aranmakta olan zanlı Gökhan Doğan ile birlikte Güvercinlik kavşağında park halinde bulunan Havva Yıldız Özdamar’a ait aracı sirkat ettikten sonra Larnaka’ya götürerek orada bıraktıklarını söyledi.

Zanlıların daha sonra Larnaka’daki bir oto galeriden de araba çaldıklarını belirten Safa, zanlıların ülkeye kanunsuz yollardan sirkat ettikleri araçlarla giriş yaptığının tespit edildiğini söyledi. Safa, zanlılar aleyhinde yapılan soruşturmada, zanlı Ali Akçam’ın çaldığı aracın satış işlemlerini yaptığı sırada yanında bulunan Ozan Çelik’in de tutuklandığını belirtti.    Havva Yıldız Özdamar’a ait aracın geri alınabilmesi için gerekli girişimleri başlattıklarını kaydeden Safa, Gökhan Doğan isimli zanlının da aranmakta olduğunu söyledi.

(MHA)


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu