Yerel Haberler

Arkadaşının aracını izinsiz sattı

Kız arkadaşına ait aracı izinsiz olarak satıp 23 bin TL sirkat ettiği gerekçesi ile tutuklandı. “Sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlaması ile dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı hakkında soruşturma amaçlı 3 gün tutukluluk süresi temin edildi.

“BAŞKA SUÇLAR DA ÇIKABİLİR”

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Emin Özbilen  mahkemede verdiği ifadesinde, 21 Haziran 2019 tarihinde zanlı Yasin Atik’in kız arkadaşına ait aracı kendi işlerini yapmak için alıp sirkat ettikten sonra 23 bin TL karşılığında Sezer Şahin’e satarak 23 bin TL’yi sahtekarlıkla temin ettiğini açıkladı.

Zanlının dün tespit edilerek tutuklandığını belirten Özbilen, aracın ise Şahin’in tasarrufunda bulunarak emare alındığını açıkladı. Aracın Motorlu Araçlar Dairesi’nden Sezer Şahin’e devredildiğini belirten Özbilen devir formundaki imzanın incelenmesi gerektiğini açıkladı. Yeni suçların çıkma ihtimali olduğunu belirten Özbilen, soruşturmanın yeni başladığını kaydederek zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu