Yerel Haberler

Yürekler Azerbaycan İçin Attı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Azerbaycan ordusunun Ermenistan’ın işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona destek amacıyla miting düzenlendi.

KKTC Azerbaycan Dostluk Cemiyeti tarafından başkent Lefkoşa’da “Azerbaycan İçin Birlikteyiz” sloganıyla düzenlenen mitinge, Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, KKTC Azerbaycan Dostluk Cemiyeti Başkanı Orhan Hasanoğlu ile çok sayıda KKTC’li vatandaş katıldı.

Arıklı, burada yaptığı konuşmada, yaklaşık 30 yıldır Azerbaycan topraklarının yüzde 20’sinin Ermenistan’ın işgali altında olduğunu söyledi.

Ermenistan’ın arkalarına aldığı emperyal güçlerle birlikte, o dönem çok zayıf olan Azerbaycan’ın 7 kentini ve Türk yurdu olan Karabağ’ı da işgal ettiğini hatırlatan Arıklı, Azerbaycan ordusunun Türkiye’nin de manevi desteğiyle yaklaşık 1 aydır işgal altındaki topraklarını geri almaya başladığını kaydetti.

Hasanoğlu, böyle bir buluşmanın gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve tüm katılımcılara teşekkür ederek, haklı mücadelesinde Azerbaycan’ın yanın olduklarını kaydetti.

Mitingd eAzerbaycan’a destek için marşlar çalınırken, katılımcıların Türkiye, KKTC ve Azerbaycan bayrakları taşıdığı görüldü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu