Yerel Haberler

Her türlü hesabı vermeye hazırım

UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün’ün, dokunulmazlığının kaldırılması istemini incelemek üzere oluşturulan Meclis Komitesi’nin başkanlığına UBP İskele Milletvekili Yasemin Öztürk, Komite Başkan Vekilliğine CTP Girne Milletvekili Fazilet Özdenefe seçildi.

Komite dün Başkan ve Başkan Vekili seçimi gündemiyle Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ın başkanlığında toplandı. Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre iç tüzük gereği, 28 Eylül’e kadar çalışmalarını tamamlayacak olan komitenin çalışma takvimi içinde yapılacak toplantılar için, gizlilik kararı alındı.

UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün, dokunulmazlığının kaldırılması istemini incelemek üzere oluşturulan Meclis Komitesi ile ilgili Haberci’ye konuştu.

ÖZGÜRGÜN: VEREMEYECEĞİM HESAP YOK
UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün, oluşturulan Meclis Komitesi’ni Haberci’ye değerlendirdi. Hukukçularından görüş aldığını belirten Özgürgün, her türlü hesabı vermeye hazır olduğunu söyledi.

Dokunulmazlığının kaldırılıp kaldırılmamasının bir önemi olmadığını ifade eden Özgürgün, sonuçta bu işten bir sonuç çıkmayacağını hep birlikte göreceğiz dedi.

“ÖZERSAY VE ÇETESİ KUMPAS KURDU”
“HP Genel Başkanı Kudret Özersay ve çetesinin” kendisine kumpas kurduğunu iddia eden Özgürgün, “Maalesef partimiz içerisinde bazı kişiler de buna alet oluyorlar” dedi.

Hüseyin Özgürgün, Özersay’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru giderken kendisini malzeme yaptığını ancak hem siyasette hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde boyunun ölçüsünü alacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu