Yerel Haberler

Her şey bittiğinde

Ali Akın Önder Yazdı…

Her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın söyledikleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.

        Aliye Izzetbegoviç

Evet dostlar;

           İlk turu bitirdik ne umduk ne bulduk, aslında tüm hesaplar çarşıdan döndü. Seçmenin büyük çoğunluğu sisteme ve hiçbir şeye inanmadığı için sandığa bile gitmedi. Bu verilen mesajın iyi algılanmasını tavsiye ederim.

               Gelelim ikinci tur için adayların duruşuna

 Malumunuz ortada bir dümen var hangi tarafa çevrilecek sol federasyon, sağ iki devletli çözüm diyor. Haklı haksız kavgasına girmeyeceğim ama adalet, realite, 50 kayıp yıl, siyasal eşitlik, rum meclisinin alıp hala değiştirmediği ENOSİS kararı dersem zannedersem anlatırım meramımı…

         Bu seçimde ’de yanlışlar yapılmadı mı, yapıldı. Çatlaklar üzerinden politikalar, ayrımcılık söylemleri ve etki- tepki, ötekileştirme, hiçe sayma havada uçuştu. Hepsi yanlıştı, 19’unda yine bu adada olacağız ve yüz yüze bakacağız. Kardeşin kardeşe kötüsün  rengin bozuktur demesi kadardır bu söylemler.

             Şapkamızı önümüze alıp düşünelim lütfen çocuklarımız nasıl bir Kıbrıs istiyor, nasıl bir Kıbrıs’ta yaşarlarsa daha mutlu olurlar,onlara güvenli bir geleceği nasıl sağlayabiliriz.

           Kendini düşünmüyorsan çocuğunu düşün

NOT: Ömer Hayyam ve Nazım Hikmet sevgimle bilinirim. Üstatlarımın bu ortam ile ilgili bir sözü ile bitirmek istedim, bulamadım. Onların bile söyleyecek sözü yok

 Son söz sizlerin …

sağlıcakla kalın

                                                                                                                                  Ali Akın ÖNDER   

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu