Yerel Haberler

Güzel İşler de Oluyor

Kıbrıs turizmine ve tanıtımına katkıları ve uluslararası başarıları ile adından sıkça söz ettiren Kıbrıs Barmenler Kulübü başkanı Özgür Ayata’nın kurucusu olduğu Oz Global Bartending Company, Avrupa Kalite Standartları Vakfı tarafından ISO 9001 kalite yönetim sistemi sertifikası’na layık görüldü.

Dünya’da bu sertifikaya sahip ilk ve tek barmenlik şirketi olan Oz Global’in 4 kıtada ve 7 ülkede franchise ortakları bulunuyor. Barmen ajansı, barmen akademi ve kokteyl servisi hizmetlerinin yanı sıra birçok zincir otel ve turistik tesisin de eğitimlerini üstlenen şirketin bünyesinde 300’den fazla tam zamanlı, 500 civarında da part-time bartender görev alıyor.

Gazetemize konuşan Ayata, kendisinin KKTC’de yaşamayı seçtiği halde Oz Global Bartending şirketini New York’ta kurmasının sebebini, şirketin global çapta franchise altyapısını kurmak için bu adımı 2016’da attıklarını, KKTC’de tanınmamışlığın ötesinde devletin hantal yapısının bu gibi uluslararası işleri teşvik etmeye müsait olmadığını vurguladı.

Ayrıca, “Kıbrıs Barmenler Kulübü olarak birçok uluslararası organizasyona kendi imkanlarımız ve Oz Global sponsorluğunda katılarak başarı elde ettiğimiz halde ilgili bakanlıklardan destek göremediğimiz için çalışmaları daha ileri götürmemiz mümkün olamadı. Kıbrıs Barmenler Kulübü’nü, Dünya Barmenler Birliği’ne üye yapmak konusunda yıllar süren mücadelemizi, Rum tarafının tüm engellemelerine rağmen başarı ile taçlandırmak üzereyken Turizm bakanlığımızın konuya ilgisiz kalması sonucu maalesef bu şansı kaybettik. Dışişleri bakanlığımızın değerli bürokratları ellerinden gelen desteği verdiler fakat bu yetmedi. Ülkeye iki uluslararası kupa getirdik, her ikisinin de akabinde, bir hafta içinde Turizm bakanlığına bağlı dairelerin ve belediye’nin şahsıma ait olan işletmeye mesnetsiz cezalar yazmasını, en hafif tabiriyle, meyve veren ağacın taşlanması olarak gördük. Maalesef bu ülkeyi sevmenin cezasını birçok kişi gibi biz de çektik.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı