Yerel Haberler

Liderlerin Anıt Kabri’ni ziyaret.

Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıs Türk halkının Varoluş Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün, anıt mezarı ile Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş Anıt Kabri’ni ziyaret etti. 

Anıttepe’de düzenlenen törende Akar, Küçük’ün kabrine anıta çelenk bıraktı, saygı marşı eşliğinde saygı duruşunda bulundu, daha sonra da “Anıt Özel Defteri”ni imzaladı. Törene TC Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları da katıldı.

Akar, Anıt Özel Defteri’nde şu düşüncelerine yer verdi:

“Zulme ve haksızlığa karşı verilen eşsiz bir mücadelenin lideri olarak, Kıbrıs Türkü’nün kalbinde yakmış olduğunuz, bağımsızlık meşalesi, demokratik ve modern KKTC’nin temelini oluşturmuştur.

Bağımsızlığı her şeyin üzerinde tutan aziz milletimizin ve onun bir parçası olan Kıbrıs Türk Halkı, bu onurlu mücadeledeki fedakarlıklarınızı ve katkılarınızı asla unutmayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar olduğun gibi bundan sonra da Kıbrıslı soydaşlarımızın yanında olmaya devam edecek, gücünü acil milletimizin, sevgisi, güveni ve duasından olan Türk Silahlı Kuvvetleri de adada güven ve huzur ortamının teminatı olarak görevini aynı kararlılıkla sürdürecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, sizi ve ebediyete intikal etmiş tüm dava arkadaşlarınızı rahmet ve minnetle yad ediyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz”

 Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş Anıt Kabri’ni ziyaret etti. 

Akar, Türk Mukavemet Teşkilatı Anıtı’na çelenk koyup, anıt özel defterini imzaladı. Törene, Türkiye Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları da katıldı.

Hulusi Akar, Anıt Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Kıbrıs Türk halkının hak, eşitlik ve özgürlük mücadelesine önderlik yaparak, tarihimizde ve asil milletimizin gönlünde bir kahraman oldunuz. Vatan ve millet sevginiz, hak, eşitlik ve özgürlüğe olan sarsılmaz inancınız ve tükenmez azminizle kendinizi asil milletimizin haklı mücadelesine adadınız.

Bağımsızlığını her şeyin üzerinde tutan asil milletimiz ve onun ayrılmaz parçası olan Kıbrıs Türkü, hayatını toplumun refahı ve geleceği için adamış liderini asla unutmayacaktır. Fikirlerinizden aldığımız ilhamla, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da KKTC’de huzur ve barışın en güçlü teminatı olmaya, Kıbrıslı soydaşlarımızın yanında bulunmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, sizi ve ebediyete intikal etmiş tüm dava arkadaşlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu