Yerel Haberler

Farz Edelim Ki Bu Olay Hala Sultan’da Oldu…

Lefkoşa Türk Lisesi’nde meydana gelen olayla ilgili KKTC Ülkü Ocakları açıklama yaptı.

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ülkü Ocakları Genel Başkanı Fatih Arıcı imzası taşıyan açıklama şöyle;

 Lefkoşa Türk Lisesi’nde meydana gelen vahim olay akıllarımıza durgunluk vermiştir. Bu vahim durum karşısında sapkınlık ve sapıklık karşısında dininin , dilinin ve ırkının öneminin olmadığını bir kez daha anlaşılmıştır. Bu trajik durum karşında ise akıllarımıza ülkemizdeki öğretmenlerin oluşturduğu kurum ve kuruluşların geleceğimiz olan genç nesli yetiştirirken onları nasıl koruyup kollayacağını ve topluma yararlı birey yetiştirmek için nasıl çaba göstereceğine değil siyasi propaganda yaparak, asıl amaçları olan eğitim konusunu bir kenara bırakıp, siyasi konularda çalışmalarından dolayı bu trajik olaylara karşı önlemler alınmadığını göstermiştir. Bu vahim durum karşısında yürütülen soruşturma, “3 veya 6 ay” meslekten uzaklaştırma yada meslekten men durumunun konuşulması, kolluk kuvvetleri tahkikatının ise “Özel Hayatın Gizliliği” olarak sürmesi ülkemizdeki düzen bozukluğunun gün yüzüne vurmasıdır. Bu tahkikatı yürüten polisler ve bu konuda yorum yapmayan sözde insan hakları savunucularının sessizliği ise şaşırtıcıdır. Yoksa ilişkili olduğu sendika Yunan Başbakanı üzerinden birtakım ilişkilerini mi devreye sokmuştur?. Bundan basit ve alanları dışında her şeye karşı tavır alanların, bu durum karşında yönetim kurullarında Dr.Hannibal Lecter dahi olsa ses çıkarmayacakları aşikardır. Aynı koroda bulunan bu zihniyetin basın uzantıları ise olanları sessiz sessiz durarak gündeme getirmemesi ise karaktersizliktir.

     Peki nereden kaynaklandığının önemi olmayan bu zihniyet farz edelim ki Hala Sultan’da olsaydı, neler olurdu ? Kimler ne konuşurdu ? Üzerine düşünülmelidir. Bu çocuğun istismara uğradığı aşikardır. Bunun gereğinin,gereken mercilerce ivedilikle üzerine düşeni yapması gerekmektedir.İlgili sendikaların ise siyasi konuları bırakıp kendi alanları olan eğitim konusundaki bu durumları ortadan kaldırmak için çaba sarfetmelerini bu yobaz yöneticilere tavsiye ediyoruz. Bu durum karşısında istek yada karşılıklı rıza gibi safsatalar geçiştirilmemelidir.Eğer bu durum geçiştirilir ise okullar eğitim yuvası halinden çıkar istismar çukuru haline dönüşür.

     İstismara uğrayan kızımız için ailesinin talebi olması karşılığında kadrolarımızda bulunan hukukçularla ve psikologlarla destek verebileceğimizi ve bu konunun takipçisi olacağımızı kamuoyu önünde beyan ediyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı