Yerel Haberler

Taçoy ve Gardiyanoğlu’luna çirkin saldırı

Lokmacı sınır kapısında yapılan eylemde yaşanan şiddet olayını protesto etmek için olay yerine giden Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ile UBP Lefkoşa ilçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu ve ekibi küçük bir grup tarafından yuhalandı.

Lokmacı Sınır kapısında iki toplumun katıldığı eylemde zaman zaman gergin anlar yaşanırken, Türk eylemciler Rum Polisi tarafından joplandı, bunun yanında biber gazına maruz kaldı.

Bu durumu duyan Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy Taçoy ile UBP Lefkoşa ilçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu ve ekibi yaşanan olayı protesto etmek için olay yerine gitti ancak küçük bir grup ekibe tepki gösterdi.

Ekip alana girmeye çalışırken ilk olarak bir kişi tarafından önleri kesildi ve “bu bizim kavgamız” ifadeleri kullanılarak alana girmelerine engel olmaya çalışıldı.

Destek için alana gelen ekibe o andan itibaren bir azınlık tarafından tepkiler yükseldi. “Sizin burada ne işiniz var?” diye soran bazı eylemciler kendilerine destek için gelen ekibi yuhalarken, oradan ayrılmaları için ısrarcı oldular.

Eylemciler ekibe “Faşistler dışarı, UBP dışarı” gibi sloganlar attı.

Bu arada CTP’ye yakınlığı ile bilinen bazı isimlerden de yaşanan olaya tepki geldi. Osman Yücelen yaşanan olayı sosyal medya hesabından şöyle yorumladı;

Yine gazeteci Ahmet Vamık da duruma tepki gösteren isimler arasında oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı