Yerel Haberler

Adli Gündem Yoğun

Adli gündemde uyuşturucu birinci sırayı alırken, sahtekarlıkla para temini ve beyansız yüksek miktarda parayla çıkış yapmak da beraberinde geliyor.

ÜLKEYE UYUŞTURUCU İLE GİRMEYE ÇALIŞTI

 Ercan Havalimanından dün, KKTC’ye giriş yapan E.A.(E-30) da, eşyalarında yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunmasından dolayı tutuklandı.

YURT ODASINDA UYUŞTURUCU

Öte yandan, Gazimağusa’da dün J.M.(K-24)’nin kalmakta olduğu yurt odasında yapılan aramada, yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu; şahıs tutuklandı.

ARAÇTA İTHALİ YASAK HAP BULUNDU

Gazimağusa-Lefkoşa anayolu üzerinde Turunçlu yol kavşağı yakınlarında meydana gelen trafik kazası sonrasında, Y.D.A.(E-20)’nın, KKTC’ye ithali yasak olan yeşil reçeteye tabi 80 adet Rohypnol marka hapları, kullanımında bulunan araç içerisinden alıp yol kenarına attığı tespit edildi.

Bahse konu şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.

SAHTEKARLIKLA PARA TEMİN EDİLDİ

2019 yılı Ocak-Nisan ayları içerisinde, Girne’de M.N.(E-40)’nin, ileride oluşabilecek herhangi bir hastalığı önleyeceği gerekçesi ile tedavi amaçlı olarak çeşitli markalardaki ilaçları bir kadın şahsa verip karşılığında 7 Bin Euro nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiği tespit edildi.

25 BİN DOLAR VE 7 BİN 200 TL NAKİT PARA İLE ÇIKMAYA ÇALIŞAN KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan, dün Ercan Havalimanında, M.Y.(E-53) tasarrufunda 10 Bin Euro muadili döviz veya Türk lirasından fazla olan 25 Bin ABD Doları ve 7 Bin 200 TL nakit parayı yetkili makamlara beyan etmeden yurt dışına çıkış yapacağı sırada tespit edildi. 

Bahse konu şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturmaların devam ettiği belirtildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu