Yerel Haberler

“Neden Kavga Ortamına Sürüklüyorsunuz?”

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçe Asbaşkanı Mustafa Akyön, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın açıklamalarının halkı ayrıştırdığına dikkat çekerek, insanlarda gerilimin yükseldiğini ifade etti ve “Neden kavga ortamına sürüklüyorsunuz?” sorusunu sordu.

TV Güneş ekranlarında yayınlanan “Kürsü” programına katılarak Hakan Yıldırım’ın sorularını yanıtlayan Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçe Asbaşkanı Mustafa Akyön, son günlerde yaşanan gerilime dikkat çekerek önemli değerlendirmelerde bulundu.

“TÜRKİYE SIĞINACAK TEK LİMAN”

Mustafa Akyön, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın şu an oturduğu makamı gerektiğince kullanamadığını ifade ederek, bugüne kadar yaptığı “Türkiye sığınacak tek liman” söylemini hatırlattı ve “şimdi ne oldu?” diye sordu. Akıncı’nın Barış Pınarı harekatı sonrası yaptığı açıklamayı da anımsatarak “Seçim 2 sene sonra olsa yine aynı açıklamaları yapacak mıydı?” sorusunu da yöneltti.

“NEDEN KAVGA ORTAMINA SÜRÜKLÜYORSUNUZ?”

“Siz Cumhurbaşkanı olarak iç barışı sağlamak zorundasınız” diyen Akyön, “Siz böyle yaparak halkı bölüyor iç savaşa sebep oluyorsunuz. İnsanlar arasında gerilim yükseldi. Neden kavga ortamına sürüklüyorsunuz? Biz 1974’leri yaşamış bir toplumuz. Türkiye’nin bizim üzerinde emeklerini herkes biliyor. Tamamen seçim malzemesi yapmaya çalışıyor. Keşke bu konudaki hassasiyetlerini Türkiye’de yaşanan olaylarda gösterseydi. Türkiye bugün canıyla uğraşırken bu açıklamaya ne gerek vardı? Dün başka bugün başka konuşuyor. Neye güvenerek destek verelim? X bir gazete Erdoğan ile ilgili paylaşım yaparken neredeydi? Ben hassasiyeti göremiyorum. Bence bilerek yapılan açıklamalar. İnsanları başkalaştıran açıklamalar yapıyor. Bu tarz Cumhurbaşkanlığı olmamalı” ifadelerine yer verdi.

“SES BEKLEDİLER, OLMADI”

Akyön, yapılan açıklamayla Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ses beklediklerini ama beklediklerinin olmadığını kaydederek, “Bunlar planlanmış olaylar. Düşmeyin bu oyunlara diyorum. Bu kavgalarla kimin kime oy vereceğini etkileyemezsiniz” dedi.

“PARTİM GÖREV VERİRSE YİNE BU YOLA ÇIKARIZ”

Gönyeli’nin sorunlarının da konuşulduğu programda  Akyön, Gönyeli’de değişen bir şeyin olmadığına dikkat çekti. Akyön, yeni dönemde partisinin görev vermesi durumunda yolu yürümeye hazır olduğunu kaydederek sözlerini şu şekilde sürdürdü; “söylediğim her şey her gün ortaya çıkıyor. Haklılığımız ortaya çıkıyor. Özeleştiri yapayım, bir ay daha sürem olsaydı Başkan olabilirdim. Halkın takdiri. Halkın kararına saygı duyuyoruz. Şu an yapılan yanlışların önüne geçmek için mücadele veriyoruz. Partim görev verirse yine bu yola çıkarız. Şu an halkla bir kavga ortamı var. Bisiklet yolları bordür taşlarından yapıldı, asfalt dökülmesi lazım. Taşlar kayma yapmış. Bisiklet sırtında gidenleri gördüm. Orası bisiklet yolu değil utanç yolu. Bölgede hala kanalizasyon sorunu var. Belediyenin araçları kanallardan çekiyor. Bu nasıl oluyor? Tepeden tırnağa tüm sıkıntılar büyüyerek devam ediyor. ben yaparım olur mantığı var. Biraz diktatörvari yönetim var. Benim dediğimin dışında doğru kabul etmiyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu