Yerel Haberler

“Açıklamalar Haddini Aşan ve Provoke İçeriyor”

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Barış Burcu’nun açıklamalarına KKTC Ülkü Ocakları tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Barış Burcu’nun Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında yaptığı açıklamalara KKTC Ülkü Ocakları tepki gösterdi.

Açıklama şöyle;

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Barış Burcu’nun açıklamaları yine haddini aşan ve provoke içeren açıklamalardır.Liderimiz Dr.Devlet BAHÇELİ’nin açıklamalarının isabetinden dolayı Barış BURCU hadsizce “faşizan anlayış” olarak karşılık vermeye çalışmıştır. Liderimize karşı bu söylediği sözleri öncelikle kendilerine bizde iade ederek, içlerinde kalan kominist kalıntılardan olduğunu bilmekteyiz. Fikir özgürlüğünü savunup, kendi fikirlerinden başka her fikri savunanlara “ faşist” demeyi alışkanlık haline getiren bu zavallı güruh Faşizmin ta kendisidir.
Sn. Akıncı, Türkiye’ye karşı provoke amaçlı açıklamalarıyla sürekli kendilerine karşı hakaret edilmesi için toplumun hassas olduğu konular üzerinden algı operasyonları yapmaktadır. Bu hassas konulara verilen üslupsuz tepkiler ile Kıbrıs Türk halkına yapılan bir tepki olarak göstermekte, acıtasyon yaparak oy kazanmaya çalışmaktadır.Örtülü ödenekli Cumhurbaşkanlığını kaybetmemek için önümüzdeki seçimlerin paniği Lefkoşa Cumhurbaşkanlığı Sarayının her yanından hissedilmektedir. Yapılan açıklamalar ile ülkesinde Hatay nüfusunun çoğunluğunu bilerek damara basmak için yapılan talihsiz “Tayfur SÖKMEN” benzetmesiyle yapılan açıklama her tarafıyla Vamık VOLKAN kokmaktadır.
Sn. Akıncı, sözcüsü Barış BURCU’nun açıklamasında “Cumhurbaşkanımız her Kıbrıs Türkü gibi 1974 Harekatı’nda görev üstlenmiş, yanında silah arkadaşları şehit düşen, kendi de yaralanan şerefli bir gazidir.” Sözlerine layık bir şekilde oturduğu makamı temsil etmemektedir.. Arkadaşlarının kemiklerini oy uğruna sızlatmaktadır.
Sn. Akıncı provoke açıklamalarına son vermeli, cumhurbaşkanlığı seçimi için Kıbrıs Türk halkına algı operasyonları yapmaktan vazgeçmelidir. Ucu açık konuşmalarıyla “hem nalına hem mıhına” vurarak manipülasyon dan vazgeçmelidir.
Ülkücü-Milliyetçileri tahrik etmeye ve ayrılıkçı düşüncelere sevketmeye çalışmakta ise ÜlkücüMilliyetçiler bu oyuna düşmeyecektir. Bu seçimi kaybederse KKTC Türkiye’ye bağlanır mizansenini bırakmalıdır. Yoksa Bilge Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ’nin dediği gibi üzerine şehitlerin kemiklerini daha fazla sızlatmamak için istifa etmelidir.
Bu ülke için 74’de mücadele ettiğini beyan eden Sn.Akıncı’da bilmektedir ki bu halk su değil kan akıtmıştır. Bunu hiç kimsenin peşkeş çekmesine Kıbrıs Türk Halkı müsaade etmeyecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu