Yerel Haberler

Kim Bebeğime Mama- Bez Alacak?

CAS çalışanlarından Muhammet Kaynak’ın eşi Hale Gümüşsoy Kaynak, yaşadıkları çaresizliği Ajans392’ye anlattı. Kısa süre önce evleri de yanan Kaynak ailesi seslerini duyurmak istiyor.

20 günü aşkın süredir eylemde olan CAS çalışanları, aileleri ile birlikte zor günler geçiriyor. CAS çalışanlarından Muhammet Kaynak’ın eşi Hale Gümüşsoy Kaynak ajans 392’ye ulaşarak yaşadığı sıkıntıları anlattı. 2 aylık bebekleriyle zor günler yaşadıklarına dikkat çeken Kaynak, çocuğunun kalça kırık testini de yaptıramadığını söyledi ve durumlarının kötü olduğuna dikkat çekti.

Hale Gümüşsoy Kaynak’ın gönderdiği mesaj şöyle;

“Merhabalar… Ben CAS çalışanlarından Muhammet Kaynak’ın esiyim. Henüz 2 aylık bir bebeğimiz var ve çok rahatsızlanıyor maalesef babamız yanımızda olamıyor. Hastaneye götürecek birini mi aramalıyım kapı kapı gezerek. Üstelik evimiz yandı. Habire borç batağına batıyoruz. Kim bebeğime mama bez alacak hastaneye gitsek daha mühim hiçbir sosyal güvencemiz yok. Her şeye ücret ödemek zorundayız. Neyle ödeyelim ?? Bebeğin İlaçlarını nasıl alalım ? Çocuğumun kalça kırığı testini bile yaptıramadık. Lütfen sesimiz olun.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu