Yerel Haberler

Tatar, Lefke’de vatandaşlarla bir araya geldi

Tatar, UBP’nin söylemlerinin Kıbrıs Türk halkının çoğunluğunun görüşünü yansıttığını kaydederek, güvenli bir gelecek ve Kıbrıs Türk halkının sesini dünyaya duyurmak için çalışmalarını sürdüreceklerinin altını çizdi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, ülke genelinde başlatılan kitle toplantıları çerçevesinde Lefke’de vatandaşlarla ve partililerle bir araya geldi.

Lefke Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan toplantıya bazı bakanlar ve milletvekilleri de katıldı.

Başbakan Ersin Tatar, toplantıda bir konuşma yaparak, hükümet çalışmaları, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Kıbrıs konusunda değerlendirmelerde bulundu.

“LEFKE’NİN SIKINTILARINI İYİ BİLİYORUZ”

 Başbakan Tatar, eski bir Osmanlı kasabası olan Lefke’nin sıkıntılarını iyi bildiklerini ve bunların giderilmesi yönünde çalışmalar başlattıklarını kaydederek, Balıkçı Barınağı, Doğancı- Lefke çift şerit yolu, mahkemeler ve ihtiyaç duyulan diğer daireler, CMC kirliliği, Cengiz Topel Hastanesi’nin geliştirilmesi gibi konularda yapılan çalışmalar bulunduğunu ifade etti.

“ADAY OLMAK BÜYÜK BİR GURUR, BU SORUMLULUĞU YERİNE GETİRMEYE HAZIRIM”

Cumhurbaşkanı adayı olmanın kendisi için büyük bir gurur olduğuna işaret eden Tatar, bu konuda çeşitli değerlendirmelerin ardından partisinin kendisine bu sorumluluğu verdiğini ve bu sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğunu söyledi.

Tatar, Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelerle KKTC’nin öneminin ortaya çıktığını belirterek, Kıbrıs’ta 2 eşit sahip olduğunu ve tanınmasa bile Kuzey’de kökleşen devletin sahibinin Kıbrıs Türk halkı olduğunun dünya tarafından görülmeye başlandığını vurguladı.

“KIBRIS TÜRK HALKI AKDENİZDEKİ ZENGİNLİKLERDEN YARARLANACAK”

Gelecekte Kıbrıs Türk halkının Doğu Akdeniz’deki zenginliklerden yararlanma şansı olacağını da vurgulayan Tatar, siyasetin de bu gelişmelere göre şekillenmesinin önemine işaret etti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin KKTC’nin geleceği için çok önemli olduğunun altını çizen Başbakan Tatar, UBP’nin bu seçim için çalışmaya başladığını ve bu yarışta başarılı olacağını söyledi.

Tatar, UBP’nin hizmet partisi olduğunu ve birçok sıkıntı ile devraldıkları hükümetin 8 ayda birçok önemli işe imza attığını belirterek, Hal Yasası, özel sektörde istihdamın artırılması, öğrenci sayısının artırılması gibi konularda ilgili bakanlıkların çalışmalarını hızla sürdürdüğünü kaydetti.

Birlik ve beraberlik içinde çalışarak seçimde başarılı olacaklarına inanç belirten başbakan Tatar, vatandaşların sandığa giderek oy kullanmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

“KIBRIS SORUNUNA BAKIŞ AÇIMIZ NET…”

UBP’nin hayati bir mesele olan Kıbrıs sorununa bakış açısının net olduğuna işaret eden Başbakan Tatar, yan yana yaşayan egemen eşitlik temelinde iki devlet, nüfus ve mülkiyette çoğunluğun Türklerde olduğu ve anavatan Türkiye’nin garantisinden ödün verilmeyen bir anlaşmadan yana olduklarını ifade etti.

“UBP’NİN SÖYLEMLERİ KIBRIS TÜRK HALKININ SÖYLEMLERİDİR”

 Tatar, UBP’nin söylemlerinin Kıbrıs Türk halkının çoğunluğunun görüşünü yansıttığını kaydederek, güvenli bir gelecek ve Kıbrıs Türk halkının sesini dünyaya duyurmak için çalışmalarını sürdüreceklerinin altını çizdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu