Yerel Haberler

Özgürgün ile yakınlaşmamız olmadı

DP Genel Başkanı Ataoğlu, dokunulmazlığı kaldırılan UBP Milletvekili Özgürgün ile ‘dokunulmazlık davası’ dışında bir yakınlıkları olmadığını belirterek kendisinden herhangi bir beklentileri olmadığını ifade etti.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Genç TV’de yayınlanan ‘Bugüne Dair’ isimli programda Nazar Erişkin’in sorularını yanıtladı.

Dokunulmazlığı kaldırılan UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün ile Demokrat Parti’nin Anayasa Mahkemesi’ne açtığı dava hakkında konuşan Ataoğlu, DP ile Özgürgün arasında bir yakınlaşmanın olmadığını belirtti.

“DAVA SÜRECİYLE DENKTAŞ’IN HİÇBİR ALAKASI YOK”

‘İşbirliği’ iddialarının doğru olmadığını dile getiren Ataoğlu, sürecin ilk gününden bugüne kadar DP Milletvekili Serdar Denktaş’ın konuyla hiçbir alakası olmadığını, DP’nin hukukçularıyla istişare edilerek ‘dokunulmazlık’ konusuna karşı dava açtıklarını aktardı.

“İSMİN BİR ÖNEMİ YOK, DAVA DIŞINDA BİR YAKINLIĞIMIZ YOK”

Nazar Erişkin’in “DP ile Özgürgün arasında bir yakınlık söz konusu mu?” sorusu üzerine meselenin isimle bir alakası olmadığını söyleyen Ataoğlu, “Biz burada Özgürgün’ün kitlesi ya da onu partimize katalım diye bu davaya müdahil olmadık, burada dokunulmazlık kaldırılmadan işleyebilecek bir dava süreci varken, dokunulmazlık kaldırılarak işlenmek istenen bir dava süreci var, biz bunun karşısındayız” dedi.

Davanın olumlu sonuçlanması durumunda kendilerinin görevlerinin tamamlanacağını, Özgürgün’ün dava sürecinin devam edeceğini belirten Ataoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Zaten hali hazırda bir yakınlaşma söz konusu değil, kendisiyle konuştum; dava için teşekkür etti kendisi, bunun ötesi yok. Davada bize düşen pay Özgürgün’ün dokunulmazlığını geri alması noktasında, bu gerçekleştikten sonra bizim davamız bitecek, Özgürgün’ün davası devam edecek.”

“DENKTAŞ İNŞALLAH ADAY ÇIKAR”

Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen DP Genel Başkanı Ataoğlu, Serdar Denktaş’ın aday olma ihtimali için “İnşallah aday çıkar” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu