Yerel Haberler

2020, ciddi endişe duyulacak bir yıl olacak

Erhürman, affın bir biçimde artık gündem yapılması gereken bir konu olduğuna işaret ederek, bu konuda bir takım rakamlar verdi.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman Meclis’te konuştu.

2018-2019’da beklenti içinde bir bütçe hazırlandığını ve dış kaynak aktarımıyla ilgili beklentiler bulunduğunu ancak bunların bir takım sebeplerle karşılanmadığını kaydeden Erhürman, 203 Milyon TL’nin sadece 9 milyon 400 bin TL’sinin kullanılabildiğini ve bu paranın sadece altyapı için kullanıldığını anımsattı.

Yolların tamiri, bakımı ve yapımı konusunda bir kaynak ayrılması gerektiğini kaydeden Erhürman, sağlık konusunda bir fon ayrılması gerektiğini ve eğitim konusunda da bir kaynak ayrılması gerektiğini ifade etti. Erhürman, gelecek planlamasının hep birlikte yapılması gerektiğini söyledi.

2020’nin her konuda ciddi endişe duyulacak bir yıl olacağına dikkat çeken Erhürman, özellikle ulaştırma, sağlık ve eğitim alanında yatırımlara devam etme zorunluluğu bulunduğunu vurguladı.

Erhürman, bu konularda gerekirse risk alınarak, birlikte çalışılması önerisinde bulundu. Erhürman, “Artık kendi ayaklarımız üzerinde durmanın” altını doldurarak, gündem yapma zamanı olduğunu söyledi.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Tatar’ın, “eleştiri yaparken insaflı olunması” söylemini eleştirerek, hükümetin karşısında insaflı bir muhalefet olduğunu kaydetti.

97 milyonun hiç gelmeyen para olduğunu vurgulayan Erhürman, 550 milyon bütçe açığının hangi varsayımla ortaya koyulduğunu sordu.

Kullanılabilen paranın ise 9 milyon 400 TL olduğuna işaret eden Erhürman, ülkede ertelenemeyecek işler için kendilerinin somut öneriler getirdiğini ve önceliklerin belirlenmesi gerektiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu