Yerel Haberler

Saner: Beton bariyerler kullanılmalı

 Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ersan Saner, Cumhurbaşkanlığı seçimini UBP adayının kazanacağını, anketlerin ve halkın nabzının bu yönde olduğunu söyledi.

UBP’den yapılan açıklamaya göre, Pembe Paşaoğluları’nın BRT ekranlarında sunduğu “birinci boyut” programına katılan Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ersan Saner, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve ülke yollarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

SANER, NEW JERSEY SİSTEMİNİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Ersan Saner meydana gelen ölümlü trafik kazaları ile ilgili duyduğu üzüntüyü dile getirmesinin yanı sıra, new jersey sisteminin önemine bir kez daha vurgu yaptı.

Saner, şöyle devam etti:

“2010 yılında ilk kez new jersey korkuluklarla tanışırken, kendini uzman addeden ve bunların olmaması gerektiğini savunan kişiler tarafından eleştiriye maruz kaldığımı çok iyi hatırlıyorum. Şu anda new jersey korkulukların ne amaca hizmet ettiğini herkes çok iyi anladı. New jersey korkulukların en önemli özelliği çarpma etkisi hangi basınçla olursa olsun aracın karşı şeride geçmesini engeller. Maalesef uzun zamandan beridir bu konuda adım atılmadı, ben hükümet ortağımızla bu konuyu ayrıntılı görüşeceğim.

Metal bariyerleri sağlıklı bulmuyorum. Kararlılıkla emniyet standartların yükseltilmesi için adım atılması lazım. Mağusa – İskele arasındaki 16 km lik bölünmüş yol, her anlamda tamamlanarak hizmete açılmıştı. 2013 yılında hizmete açılışından bugüne kadar tek bir can kaybı yok. Yoldaki emniyet tedbirleri yüksek. Lefkoşa – Girne anayolu da dahil olmak üzere ülkemizdeki tüm bölünmüş yolların bu standartlarda düzenlenmesi gerekiyor. Burada bir de bütçe yaratma konusu var. Bu dönem bu konularda gerekli kararları ivedi olarak ortaya koymak lazım. Sonuç odaklı çalışmak zorundayız”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu