Yerel Haberler

Dostlarımızı Evsiz Bırakmadılar

Doğayı ve Canlıyı Koruma Derneği önemli bir projeye imza atarak sokakta yaşayan sevimli dostlar için ev yapıyor.

Sokakta yaşayan canlılara sadece yem ve su vermek yeterli değil düşüncesiyle yola çıkan Doğayı ve Canlıyı Koruma Derneği, bu soğuk havalarda sevimli dostlara ev yapmak için kolları sıvadı.

Eski lastik ve damacanalardan renkli evler inşa eden dernek, bu evleri Lefkoşa’da bir çok noktaya koymayı hedefliyor.

SEVİMLİ DOSTLARA EV

Dernek Başkanı Hüseyin Gürlek Ajans392’ye yaptığı açıklamada hayvanların sevgiye ihtiyacı olduğu gibi eve de ihtiyacı olduğunu ifade ederek bu projeyi başlattıklarını dile getirdi. Gürlek, topladıkları araba lastikleri ve damacanalardan ev inşa ettiklerini, bu evleri de Lefkoşa’nın belirli noktalarına bırakacaklarını, böylelikle bu soğuk havalarda sevimli dostların evlerinin olacağını söyledi.

“GERİ DÖNÜŞTÜRDÜK”

Gürlek yaptıkları evi anlatarak eski lastikleri topladıklarını ve kesip kapı yaptıklarını, sonrasında da lastikleri boyayarak renkli evler inşa ettiklerini söyledi. Yağmurdan korunması için üst tarafın branda ile de kapıldığını dile getiren Gürlek, lastiklerin içine koydukları küçük minderlerle sıcak bir ortak oluşturduklarını ifade etti.

“BİZİ ARAYIN”

Yaptıkları evlerin önüne kaplar da koyduğunu kaydeden Gürlek, yemek ve su tedarik ettiklerini söyledi ve şu çağrıda bulundu; “Lefkoşa’nın farklı yerlerinde minik evlerimizi göreceksiniz, bu evlerin önünde yemek ve su kapları bulunmakta. Bu kapları boş gördüğünüzde bizi uyarmanızı “0548 846 46 46” no’lu ulaşarak yemlerin bittiğini söylemenizi istiyoruz. Söyleyin ki, bizler de hemen tedarik edelim ve dili olmayan bu özel canlıların daha rahat yaşaması için onlara yardımcı olalım”

“BİR FIRÇA DA SİZ VURUN”

Hüseyin Gürlek evleri itina ile inşa ederken, bunu görenler de kendisine katılıp yardımcı oluyor. Gürlek vatandaşa bir çağrı daha yaparak, “inşamıza yardımcı olmak isteyenleri bekliyoruz. Bir fırça da siz vurun. Bizler Reis Süper Marketin hemen karşısındayız.” İfadelerine yer verdi. Çalışmalara gün boyunca yardım eden insanlar eşlik etti.

Hüseyin Gürlek katkı koyanlara da teşekkür etti. Lastikleri Dedeoğlu’ndan, boyaları Kale boyadan tedarik ettiğini ifade eden Gürlek, Dedeoğlu Lastik’ten Orhan Sayar’a ve Kale Boya’dan Hasan Onalt’a teşekkür etti. Gürlek aynı zamanda katkı koyan Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşlarına, ana sponsor Gürpa ve Acura su arıtma sistemleri sahibi Muhittin Gürlek’e, çocuklara, ilgi gösterip yardımcı olan herkese teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu