Yerel Haberler

İHA’lara tepki gösterenleri eleştirdi

Büsküvütçü, İnsansız Hava Araçları (İHA) ile Silahlı İnsansız Hava Araçlarının (SİHA) Geçitkale Havaalanı’na konuşlanmasına tepki gösterenleri eleştirdi.

“Bizden olmayanlar bir kez daha gün yüzüne çıktı” değerlendirmesinde bulunan Büsküvütçü, tepki gösteren kişilerin açıklamalarıyla içlerindeki devlet ve millet düşmanlığı açığa çıkardığını öne sürdü.

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Rum Yönetimi’nin Akdeniz’deki doğal zenginlikleri tek taraflı gaspı ve Kıbrıs Türk Halkı’nı yok sayması, yapılan bütün iyi niyetli teklifleri şımarıkça red etmesi  sonucun da başlayan sondaj çalışmaları, Kıbrıs Türkünün haklarını korumak içindir.  

Son olarak TC ile Libya arasında imzalanan anlaşma emperyalistleri çıldırtmış, planlarını bozmuştur.   Bu bağlamda, Türk donanmasına yardımcı olmak için Geçitkale Havaalanımız geçici süre ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetlerine tahsis edilmiş  ve İnsansız Hava Araçları’nı konuşlandırılmıştır. 

Rum Yönetimi’nin  yapmış olduğu  silahlanmayı ve başta İsrail olmak üzere bir çok ülke ile yaptığı askeri anlaşmaları görmezden gelen bazı  gruplar, bu olayı fırsat bilerek yaptığı açıklamaları ile içlerindeki devlet ve millet düşmanlığı tekrar açığa çıkarmışlardır

Bu okumuş cahillere şunu sormak isterim; Türk milletinin çıkarları söz konusu olduğunda sizler neden hep aleyhte çalışmalar yapmaktasınız?  

Rum Yönetimi’nin silahlanmasına sessiz kalanlar neden Türk milletinin kendini savunmak için yaptığı hamlelere avazı çıktığı kadar bağırmaktadır?

Özellikle sendika ağaları Rum borazanlığından vaz geçip kendi işlerine baksınlar.  Bir öğrencinin başarısını bile yaşamasına müsaade etmeyen Rumun  uşaklığından vazgeçip hadlerini bilsinler.  

Kıbrıs Türkünün hoşgörülü yapısını suistimal ederek yürüttükleri  5. kol faaliyetlerini durdurmazlarsa sabrımızın da bir gün tükeneceğini bilsinler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu