Yerel Haberler

Karakız’ın ölümüyle ilgili bir kişi tutuklandı

Girne’de önceki gün denize düşen ve ölü olarak bulunan 25 yaşındaki Halil Karakız’ın öldürüldüğü tespit edildi.

Polis meselede zanlı görülen 20 yaşındaki A.G’yi tutukladı.

Polis Basın Subaylığından “Adam Öldürme” başlığı altında yayınlanan açıklamaya göre, 6 Aralık’ta Girne’de eski limanın mendirek mevkiinde deniz içerisinde ölü olarak bulunan Halil Karakız’ın (E-25), dün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen otopsi neticesinde ölümünün; “kafasına sert bir cisimle vurulması sonucu gelişen kafatası sıyrığı ve beyin kanaması” neticesinde olabileceği şüphesi oluştu.

Bunun üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen A.G. (E-20) tutuklandı.

Polisin meseleyle ilgili yürüttüğü soruşturmada  zanlı olarak görülen 20 yaşındaki Arif Gökçek bu sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Tahkikatı yürüten müfettiş muavini Hasan Gökyay, zanlının gönüllü ifade vererek adam öldürme suçunu kabul ettiğini söylerken, zanlı mahkemede suçlamaları reddetti.

Avukat istemeyen zanlı Arif Gökçek ise, hakkındaki suçlamayı reddederek, Halil Karakız’ın 10 yıllık arkadaşı olduğunu söyledi. Karakız’ın psikolojik sorunları olduğunu ve daha önce intihar girişiminde bulunduğunu öne süren Gökçek, “O gün alkol aldık, cips açtık. Babasıyla ilgili sorunları anlatıp ağladı. Kendini denize bıraktı. Ben yüzme bilmiyorum. Gözümdeki morluk kayalara çarpmam nedeniyle oldu. Benim suçum yok” dedi.

Mahkeme zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu