Yerel Haberler

“Her Zaman KKTC’nin Yanındayız”

Demokrat Parti 11. Genel Kuruluna katılan Ankaralı genç İş insanı Ahmet Ata Turgut verdiği mesajda, her koşulda KKTC’nin yanında olduklarının altını çizerek kurultayın hayırlı olmasını temenni etti.

Demokrat Parti 11. Genel kurulu dün gerçekleştirilirken, Türkiye’den de genç iş insanlarının ilgisi yoğundu. Ankara’daki genç iş dünyası adına Genel Kurulda bulunan Ahmet Ata Turgut’un yayınladığı mesaj salondan büyük alkış aldı.

Mesajında Türkiye’nin her koşulda KKTC’nin yanında olduğu vurgusu yapılırken, Türk- islam ülkelerinin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekildi.

Genç iş insanı Ahmet Ata Turgut’un mesajı şöyle;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin içinde bulunduğu mazlum İslam ülkeleri yok edilmeye çalışılıyor. Mazlum milletler ve devletler bölünüp parçalanıyor. İslam coğrafyası zulüm görüyor. Her gün binlerce insan suçsuz yere şehit ediliyor. İhtiyar, genç, yaşlı, bebek demeden insanlar acımasızca öldürülüyor. İslam dünyasının gözü yaşlı, yüreği yaralı, kalbi kırık bir şekilde kurtuluş bekliyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de maalesef baskı altına alınmış bölünüp parçalanmak isteniyor. KKTC, yok edilmeye ve ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. İnanıyorum ki Demokrat Parti iktidarında KKTC bu baskıyı, bölünmeyi, parçalanmayı bitirip birlik ve bütünlüğe kavuşturacaktır. Türkiye’mizden kucak dolusu selamları iletirken, hepinize saygılarımı sunuyor, kongrenizin hayırlı olmasını diliyorum”

Mesajın okunmasının ardından Turgut, Serdar Denktaş ve DP ailesini selamladı.

Kurultaya özel yaptırılan tuğra da sahnede hediye edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu