Yerel Haberler

Küçük kızın rızasıyla yapmış

12 yaşındaki yakın akrabası ile cinsi münasebette bulunduğu gerekçesi ile günlerdir aranan ve önceki gün saklandığı dağlık bölgede aracında yakalanarak tutuklanan 40 yaşındaki F.B mahkemeye çıkarıldı. F.B. polise suçunu itiraf etti, polis zanlı hakkındaki tüm iddiaları araştırıyor.

Karpaz bölgesindeki bir köyde birinci derece yakın akrabası olan 12 yaşındaki küçük kıza tecavüz ettiği suçlaması ile tutuklanan F.B. dün İskele Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

F.B.’nin tutuklanması ile birlikte ülkede infiale neden olan olay ile ilgili ortaya çıkan detaylar ise kan dondurdu. Mahkeme polisin başlattığı geniş çaplı soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına ilk etapta zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi. Mahkemede İddia Makamı tanığı olarak şahadet sunan polis subayı Müfettiş Muavini Ceyhan Paşa zanlının polise verdiği gönüllü ifadesinde suçu itiraf ettiğini açıkladı.

Zanlının 2019 yılı Ağustos ve Eylül ayları arasında küçük kızla ilk nazarda 12 kez birlikte olduğunu açıklayan Paşa, zanlının ifadesinde cinsel ilişkinin küçük kızın rızası ile gerçekleştiğini öne sürdüğünü belirtti. Tutukluluk duruşmasında bir başka önemli husus daha ortaya çıktı. Soruşturma Subayı Ceyhan Paşa, İddia Makamı adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemlerin başka müştekilerin olup olmadığı sorusu üzerine “resmi şikayet olmamakla birlikte böyle bir durum mevcuttur” cevabını verdi. Polis elinde bulunan bir takım bilgiler nedeni ile zanlının başka çocuklara karşı da benzer bir suç işleyip işlemediğini araştırıyor.

CEP TELEFONU MERCEK ALTINDA

Olayın soruşturmasını yürüten polis subayı Müfettiş Muavini Ceyhan Paşa mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı F.B’nin Ağustos 2019 ile Eylül 2019 tarihleri arasında 12 yaşındaki yakın akrabalık bağı bulunan 12 yaşındaki yeğeni ile cinsi münasebette bulunduğunun tespit edilerek tutuklandığını açıkladı.

Olayın 24 Kasım 2019 tarihinde polise rapor edilmesinden sonra arandığını öğrenen zanlının kendine ait FG 51 BJK plakalı aracı ile kaçarak arazide saklandığını söyleyen Paşa, zanlının polisin yaptığı 48 saatlik arama sonucunda 26 Kasım 2019 tarihinde saat 16.50 sıralarında Büyükkonuk’ta ormanlık alanda tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın yeni başladığına dikkat çeken Paşa zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. İddia Makamı adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler’in soruları üzerine polis subayı Ceyhan Paşa, zanlı F.B.’nin yanı sıra hem 12 yaşındaki küçükten, hem de küçüğün annesi ve babasından ifadelerin temin edildiğini açıkladı. Zanlının cinsel ilişkinin küçüğün rızası ile yaşandığını öne sürdüğünü kaydeden Paşa, zanlının ifadesi ile küçüğün ifadesi arasında çelişkilerin bulunduğunu açıkladı. Paşa zanlının cep telefonunun incelenmek üzere emare alındığını kaydetti. Paşa, zanlının 2017 yılına ait bir dosyasının daha olduğunu açıklarken, zanlının yine küçük bir kıza karşı sözlü cinsel tacizde bulunma suçundan aleyhinde dava bulunduğu öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu