Yerel Haberler

Umut Derneği 5. Yılını Ödül Töreni Düzenleyerek Kutladı

                  

KKTC umut derneğinin 5.yıl onur ödülleri geçtiğimiz akşam yapılan bir törenle sahiplerine takdim edildi.

KTTO kongre salonunda gerçekleşen törene maliye bakanı Olgun Selçuk Amcaoğlu, MİKB Halil Talaykurt, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı adına Lefkoşa Bölge Müdürü Alkın Gedikoğlu, Müsiad Genel başkanı Okyay Sadıkoğlu ve ülkemizin birçok tanınmış iş insanı katılım sağladı…

Dernek başkanı Özlem Dinçoğlu yaptığı konuşmada “yoksullukla mücadele alanında çıkmış olduğumuz yolda beşinci yıla ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bizlere güvenerek inanarak yanımızda olan destekçilerimizle büyüyen güzel bir aile olduk.

Bu ödüller desteklerinizin karşılığı asla olamaz. Derneğimiz vesilesiyle ulaştığımız yaptıklarınızın ve sizlerle başardıklarımızın ödülünü, eğitimlerini tamamlamış yoksulluğun kader olmadığını ispat etmiş çocuklarımızın başarılarını birlikte gördüğümüz zaman almış olacağız. O güne kadar bu yolda sizlerle yürümek bizler için onur kaynağıdır. Sizlerle nice yüreklere umut olmaya devam edeceğiz” Dedi.

Gecede ödül alan maliye bakanı Olgun S. Amcaoğlu da yaptığı konuşmada “beş yıldır çalışmalarını yakından takip ettiği Umut Derneğinin devletin sosyal devlet alanında eksik kaldığı yerlerde sosyal hizmet götürerek çok güzel işler yaptıklarını ve aldığı ödülün en anlamlı ödül olduğunu” dile getirerek yoksullukla mücadele alanında eskiden olduğu gibi bundan sonraki zamanlarda da her zaman KKTC umut derneğinin yanında olacağını belirtti.

Gece kısa film gösterimi ve kokteyl ile son buldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu