Türkiye

İstanbul’dan Kaçıp Muğla’ya Yerleştiler

Arkalarına Bile Bakmadan İstanbul’dan Kaçan ve Tası Tarağı Toplayıp Muğla’ya yerleşen ünlüler…

2005 yılında bir anda organik yaşamak istediğine karar veren ve ofisinin bir kısmını bahçeye dönüştürerek toprağa dokunan Yılmaz Erdoğan, 2014 yılında çiftlik kurmak için Köyceğiz’de bir arazi satın aldı. Ünlü oyuncu ve yönetmen film platosu haline getirdiği ve ekip biçtiği bu çiftlikte yaşıyor.

Yılmaz ErdoğanHepimiz onu geçtiğimiz yıl 3,5 yaşında olan kızı Kiraz’la çıktığı Kuzey Avrupa bisiklet turundan hatırlıyoruz. İrem Çağıl, 2015 yılında eşi Alaz ve kızı Kiraz ile tası tarağı toplayıp Muğla‘nın bir köyüne yerleşti ve üretime geçti. Kendi ekip biçtiği gibi evini ve çalışma mekanlarını da elleriyle yaptılar. Cesareti, bilgisi ve donanımıyla pek çok genç kadına örnek olan İrem Çağıl’ın doğaya, dönüşüme, ekolojiye ve permakültüre ilişkin yayınlar yapan Sinek Sekiz isminde bir yayınevi bulunuyor.

İrem Çağıl

Hızlı yaşamıyla bilinen ve geçirdiği rahatsızlıkla birlikte pek çok değerli işe imza atsa da kabuğuna çekilen Nejat İşler 2011 yılında Gümüşlük’e yerleşti. Bir süre Gümüşlükspor’un kulüp başkanlığını da yapan ünlü oyuncu yalnızca işleri için İstanbul‘a dönüyor.

Nejat İşler


Ah Memedim şarkısıyla bir döneme damgasını vuran şarkıcı Zeynep Bodrum‘da bir okulda müzik öğretmenliği yapıyor.

Zeynep

Tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Tilbe Saran, Muğla‘nın Ula ilçesi Portakallık köyünde kullanılmayan bir ahırı, bir grup kadın girişimciyle restore ettirdi ve tiyatro atölyesine dönüştürdü.

Tilbe Saran

Aşk her şeyi affeder mi?” şarkısıyla bir dönem kasıp kavuran ve müthiş sesi, şarkıları ve yaşadıklarıyla Türk rock müziğine damgasını vuran; asi tarzıyla şimdilerde 30’lu yaşlarını süren herkesi etkileyen Özlem Tekin inzivaya çekildi ve önce Bodrum‘a, ardından Milas’a yerleşti.

Özlem Tekin

Gazeteci ve yazar olan, aynı zamanda adına “Pelin’in bir stili var, mesela aşık olmaz” şeklinde şarkı yapılan Pelin Batu oğlunun dünyaya gelmesinin ardından Datça’ya yerleşti.

Pelin Batu

1990’lı yıllarda podyumlarda fırtınalar estiren Merve İldeniz, “İstanbul beni her zaman boğuyordu. Kirlendiğimi hissetmeye başlamıştım. Her şey bir oyundu. Bu oyunu daha fazla oynamak istemedim” demiş ve Bodrum‘a yerleşmişti.

Merve Ä°ldeniz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu