Türkiye

Elebaşı Bağdadi’nin eşini yakaladık

 Erdoğan  “Amerika, Bağdadi kendini imha etti. Bununla ilgili iletişim kampanyasını başlattılar. İlk defa bugün burada açıklıyorum. Biz de hanımını yakaladık, yaygara yapmadık. Aynı şekilde kız kardeşini, eniştesini; onları üstelik de Suriye tarafında bunları yakaladık” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreni’nde konuştu.

“YEDİ DÜVEL SALDIRIYOR”

Türkiye yeniden İslam coğrafyasının umudu haline gelmişse, bunda hep birlikte verdiğimiz mücadelenin çok ciddi katkısı var. bizim de çektiğimiz sıkıntılar var. Yedi düvel saldırıyor. Onlar üzerimize saldırıyor diye biz geçmişte olduğumuz gibi sünepe durumuna geçiş, yanaklarımızı çevirip hepsini de ‘tokatlayın’ diyecek miyiz? Diyemeyiz. Onun için dik durmaya mecburuz, dikleşmeden de yolumuza devam etmeye mecburuz.

“BU TÜR KOMŞULAR BİZİ AKILLI BOMBA SAHİBİ YAPTI”

Zira biz bir şeye inandık ve o yola da yürüyeceğiz. Geldiğimizde biz yüzde 20 savunma sanayinde yerli üretimini yapıyorduk. Ama şimdi yüzde 70 yapıyoruz. Bugün terörle mücadelede başarılıysak bunun sebebi bize dost geçinenler. Bir SİHA vermiyordu, bir İHA Vermiyordu. Kongreden geçmesi lazım diyorlardı. Ama şimdi biz İHA’mızı da SİHA’mızı da yapıyoruz. Şimdi onun bir daha ilerisini yapıyoruz ‘Akıncı’ diye. Onunla birlikte, dünyada belki ilk defa bizde olacak. Şimdi onu başarmaya çalışıyoruz. Demek ki yapılabiliyor ve yapıyoruz. Bunu başardığımız gibi bir de onun mühimmatını artık kendimiz üretiyoruz. Bundan önce kendileriyle konuşuyorduk. Sayın Obama’ya diyordum ki, “mühimmat sıkıntımız var” G20 Antalya Zirvesi, oturduk konuşuyoruz. “Göndereceğiz” dedi. Bize akıllı bomba gelmedi. İşte bu tür komşular bizi akıllı bomba sahibi yaptı, şimdi biz üretiyoruz.

“BAĞDADİ’NİN HANIMINI YAKALADIK”

Amerika, Bağdadi kendini imha etti. Bununla ilgili iletişim kampanyasını başlattılar. İlk defa bugün burada açıklıyorum. Biz de hanımını yakaladık, yaygara yapmadık. Aynı şekilde kız kardeşini, eniştesini; onları üstelik de Suriye tarafında bunları yakaladık.

“MÜSLÜMAN BARIŞ İÇİN ÇALIŞAN KİŞİDİR”

İslam insanlığın yegane kurtuluş reçetesi olarak varlığını sürdürüyor. Çünkü İslam barış dinidir. Müslüman barış için çalışan kişidir. İslam’ı bu hali ile hayatımızın merkezine yerleştirmeden hiçbir meseleyi çözemeyiz. Müslümanın en büyük özgürlüğü Allah’a kulluk etmesi boyun eğmesidir.

“ALLAH’A BOYUN EĞMEDİĞİMİZ GÜN ZIVANADAN ÇIKMIŞIZ DEMEKTİR”

Zıvanadan çıkmak kelimesini aramızda bilmeyen yoktur. Allah’a boyun eğmediğimiz gün zıvanadan çıkmışız demektir. Ülkemizde ve dünyada bu yönde bir uyanışın işaretlerini de gittiğimiz her yerde görüyoruz.

“MEZHEPLERİN FARKLI BİR YERE OTURULMASI FARKLI NİYETLERE HİZMET ETTİĞİNE İNANIYORUM”

Birinci fitne mezhep mensubiyetinin kimi yerlerde başlı başına bir din haline getirilmiş olmasıdır. Bizim tek dinimiz İslamdır diğer her şey ondan sonra gelir. Mezheplerin farklı bir yere oturulması farklı niyetlere hizmet ettiğine inanıyorum. Sayıları 2 milyara yaklaşan İslam ümmetini bölen mezhep ayırımını bir an önce çözmemiz gerekiyor.

“MÜSLÜMAN’DAN TERÖRİST OLMAZ”

Çözmemiz gereken bir diğer fitne de terör meselesidir. Terörist masumların kanını döken kişidir. Müslüman’dan terörist olmaz. Utanmadan İslami terör ifadesini kullanan batının önce aynaya bakması lazım eğer terörist arıyorsan onlar sizde . Şu an batının bir çok ülkesinde teröristler cirit atıyor. PKK, PYD, FETÖ, DEAŞ orada… Kimse İslami terör ifadesini kullanamaz. İslamın adını kullanarak terör faaliyeti sürenlerin altını kazıyın altın hep İslam düşmanları çıkacaktır.

El Kaide’nin ikizi DEAŞ’ı kimlerin kurduğunu bizzat takip ediyoruz. Hepsi arşivimizde var.

“BU ŞEHİTLERİMİZİN BU GAZİLERİMİZİN HESAPLARINI KİM SORACAK”

90 koli verilmiş mahkeme kararlarına rağmen acaba niçin bize bunu teslim etmiyor. Demek ki bu proje üzerinde hesaplar var hala bunu yürütmeye çalışıyorlar. Bu şehitlerimizin bu gazilerimizin hesaplarını kim soracak. Onların hesaplarını sormak bizim görevimiz. Başına sarık saran terörist başlarından tek zarar gören Müslümanlardır.

İslam adına sergilenen vahşetin gerisinde bir damla petrolü bir damla kandan değerli gören zihniyetin olduğu giderek daha iyi anlaşılıyor. Müslümanlar arasına örülen mezhep taassubu ve terör duvarını yıkmalıyız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu