Türkiye

1 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor

Corona virüs salgınına ilişkin alınan tedbirler kapsamında geçtiğimiz dönemde sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik paylaşımıyla tepki çeken Kerimcan Durmaz‘ın, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan bir yıla kadar hapsi istendi.

Milliyet

Durmaz, nisan ayında sokakta gördüğü vatandaşlara sitem ederek, “Çıkın dışarı, çıkın dışarı geberin hepiniz, hepiniz geberin! Fazlalığınız gebersin, biz devam edelim, gençler olarak… Defolun, geberin çıkın dışarı!” demişti.

Sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz’ın, 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik Instagram hesabında video yayınladığı iddiasına ilişkin, avukat Serdar Öktem ve vatandaşların şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı.

İddianamede, şüpheli Kerimcan Durmaz’ın yayınlamış olduğu 2 dakika 38 saniyelik videosunda, “Bu insanlar neden sokakta? Bırak 65’i binlerce insan sokakta yürüyor. Bunlar çalışmıyorlar. Biri bunlara çare bulsun artık. Lütfen arkadaşlar artık evinize gider misiniz… Çok sinirim bozuldu. Biz iflah olmayız artık, eve gidin de demiyorum. Çıkın dışarı, geberin. Bazılarının gebersin, biz gençler olarak devam edelim bunu mu istiyorsunuz” dediği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu