Türkiye

Bakan Soylu Açıkladı…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van’ı vuran Türkiye-İran sınırındaki depreme ilişkin, “Depremde 9 kişi hayatını kaybetti, enkaz altında kalan yok. Artçı depremler devam ediyor, tedbirliyiz. Bir şey olmaz deyip hasarlı binalara girmek en büyük tehlike. Deprem bölgesine 1250 çadır sevk edildi” açıklaması yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İran-Türkiye sınırında meydana gelen depreme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Van’da konuşan Soylu şunları kaydetti:

“Depremde 9 kişi hayatını kaybetti, enkaz altında kalan yok. 4 köyde hasar olduğu ihbarını alınca Sayın Cumhurbaşkanımız ile paylaştık. 

Artçı depremler devam ediyor. Tedbirliyiz. Bir şey olmaz deyip hasarlı binalara girmek en büyük tehlike. Deprem bölgesine 1250 çadır sevk edildi. Buradaki deprem yaralarını da en kısa sürede saracağız.” 

AFAD’DAN UYARI

AFAD da deprem çalışmaları için uyarılarda bulundu. 

AFAD’dan “Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır” uyarısı yapıldı. 

AFAD açıklamasında “AFAD’dan 13 arama kurtarma ekibi ile Başkale ilçe jandarma, 112 acil ve UMKE ekipleri olay bölgesine sevk edilmiştir.

Van il AFAD lojistik depodan ilk etapta 144 adet aile tipi çadır olay bölgesine gönderilmiştir. Türk Kızılay ekipleri olay bölgesine sevk edilmiştir” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu