Türkiye

AB’nin Libya ile ilgili karar alma yetkisi yok

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, üçüncü sondaj gemimizi de aldık. 11 bin 400 metre derinliğe inebilen altıncı nesil ultra deniz sondaj gemisi olduğunu açıkladı

“Avrupa Birliği’nin Libya ile ilgili karar alma yetkisi yok”

Avrupa Birliği’nin Libya ile ilgili olarak herhangi bir karar alma yetkisinin olmadığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Şayet uluslararası toplumun da dahil olduğu görüşmelerden adil bir anlaşma çıkmazsa ki şu anda Trablus’un meşru yönetimi masadan çekilmiştir ki olumlu bir karardır, haklı bir karardır, isabetli bir karardır. Çünkü tezgah farklı dolaşıyor. Farklı yöne doğru gidiyor. Meşru Trablus yönetimini ülkenin tamamında hakimiyet kurması için destekleyeceğiz.”

“Fatih ve Yavuz’un ardından üçüncü sondaj gemimizi aldık”

Erdoğan, “Gelelim bir başka müjdeye. Sondaj gemilerimizle ilgili şimdi Fatih ve Yavuz’un ardından üçüncü sondaj gemimizi de aldık. 11 bin 400 metre derinliğe inebilen altıncı nesil ultra deniz sondaj gemisidir. Mart ayında ülkemize ulaşacak gemimiz bu yıl içinde sondaja başlayacak.  ” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu