Türkiye

Karşı çıkanlar Rum fonlarıyla destekleniyor

Feyzioğlu, Kapalı Maraş’ta Cumartesi günü gerçekleşen toplantıyla ilgili sosyal medya hesabından video paylaştı ve yorumlarda bulundu. Feyzioğlu, Maraş açılımıyla bazı kesimlere tokat gibi bir cevap verilmesi gerektiğini söyledi ve “Kıbrıs’ta Rum fonlarıyla siyaset yapmaya kalkan bir takım sözde gazeteciler” olduğunu iddia etti.

“MARAŞ AÇILIMI RUMLARA, RUM DESTEKÇİLERİNE VE RUM FONLARIYLA SİYASET YAPMAYA KALKAN SÖZDE GAZETECİLERE TOKAT GİBİ CEVAP VERDİ”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu yaptığı açıklamada “Kıbrıs Türkü’nün insan haklarının korunmasını sağlamak için gecikecek bir dakikamız bile yoktu” dedi ve Maraş açılımının ‘Rumlara, Rum destekçilerine ve Rum fonlarıyla siyaset yapmaya kalkan bir takım sözde gazetecilere, siyaseti algıyla yönetmeye kalkan ama arkalarında Rum fonları olan sözde kanaat önderlerine’ tokat gibi bir cevap verdiğini söyledi.

“Bu toplantı Kapalı Maraş’ta yapılmalıydı. Sebep nedir peki? Kapalı Maraş bir kere KKTC toprağıdır. Damgasını vuralım. Kapalı Maraş askeri güvenlik bölgesidir. Hedef ne koyduk? Askeri güvenlik bölgesini sivile açmayı koyduk. Yani Kıbrıs Türkü Maraş’ın kapısına geldiğinde yasak sözünü duymayacak. Maraş’tan içeriye girecek ve Maraş benim toprağımdır diyebilecek. Bunu göstermenin en iyi yolu neredeydi? Lefkoşa’da Girne’de yapmak değildi” diyen Feyzioğlu, toplantıyı Kapalı Maraş’ta yapmakla bu durumu gösterdiklerini savundu.

“VATAN HAİNLERİ VE AHLAK YOKSUNLARI KAPALI MARAŞ’IN BM DENETİMİ ALTINDA OLDUĞUNU ORTAYA KOYUYOR”

Feyzioğlu şöyle devam etti: “Kapalı Maraş’ın bir takım cahiller ve Rum fonlarıyla beslenen bir takım sözde yazarlar. Açık söylüyorum Rum fonlarıyla beslenen bir takım ahlak yoksunu, vatan haini bir takım sözde yazarlar kapalı Maraş’ın BM denetimi altında olduğu yalanını ortaya koyuyor. Yok böyle bir şey” dedi. “KKTC tarafından askeri güvenlik bölgesi ilan edilmiş ve KKTC güvenlik güçlerine bağlı askerlerin koruduğu bir böğledir burası” diyen Feyzioğlu, Kapalı Maraş’a girerken BM’den izin alınmadığını dile getirdi.

“BUNA KARŞI ÇIKANLAR RUM FONLARIYLA DESTEKLENİYOR”

Feyizoğlu, “Aynı zamanda elbette siyasi çözümün de en önemli ayaklarından biridir. Çünkü terk ettikleri binalara otellere bahçelere dönmek isteyen Rum vatandaşları KKTC egemenliğini tanıyarak gelmek istiyorum demiştir. Bundan daha güzel ne var? O zaman buna niye karşı çıkıyorsunuz? Buna karşı çıkanlar kimdir? Karşı çıkanlar Rum fonlarıyla desteklenenlerdir” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu