Türkiye

76 rejim askeri öldürüldü

Esad rejiminin İdlib’de düzenlediği hain saldırıyla ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 54 rejim hedefinin ateş altına alındığını belirterek, “Çeşitli kaynaklardan aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 76 Rejim mensubu asker etkisiz hale getirilmiştir” dedi.

Esad rejiminin İdlib’de düzenlediği hain saldırıda 5 asker ve 3 sivil personelimiz şehit oldu. Saldırıyla ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Dün saat 16.13 ve teyiden saat 22.27’de ilgili arkadaşlarımız Rusya tarafındaki ilgili personele bilgi verdi. Bu iletişim ve bilgilendirmelere, tüm bu önlemlere rağmen Rejim tarafından gece saat 01.13’te unsurlarımıza karşı ateş açılmıştır” ifadelerini kullandı.

“76 rejim askeri etkisiz hale getirildi”

Akar, 54 rejim hedefinin ateş altına alındığını belirterek, “Çeşitli kaynaklardan aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 76 rejim mensubu asker etkisiz hale getirilmiştir. Her türlü tedbir alınmıştır, alınmaktadır” dedi.

Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), bu konuda üzerine düşen her türlü sorumluluğu eksiksiz yerine getirmekte olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu