Türkiye

Yunanistan 16 adayı silahlandırdı

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan’ın, Ege’de uluslararası anlaşmalarla belirlenen gayri askeri statüdeki 23 adadan 16’sını anlaşmalara aykırı olarak silahlandırdığını belirterek “Yunanistan’dan uluslararası hukuka, imzaladığı anlaşmalara ve iyi komşuluk ilişkilerine göre davranmasını bekliyoruz.” dedi.

Atina’ya ‘uluslararası hukuka uygun davranması’ çağrısında bulunan Bakan Akar, Roketsan’ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Gayri askeri statüdeki 16 adayı anlaşmalara aykırı olarak silahlandıran Yunanistan, uluslararası hukuka uygun davranmalı.” ifadelerini kullandı.

“Libya’da eğitim ve danışmanlık timimiz var”

“Libya’da bizim eğitim ve danışmanlık timimiz var.” diyen Akar, “Libyalı kardeşlerimizin eğitimi için destek sağlıyor, danışmanlık hizmetlerini sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Suriye meselesine de değinen Bakan Akar, İdlib’de devam eden saldırıların neticesinde binlerce kişinin evlerinden kaçtığını dile getirdi.

Akar, “İdlib’de yoğun hava saldırıları sonucunda binlerce insan kendilerini kurtarmak için Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerine kaçmaya çabalıyor” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu