Türkiye

İstanbul – Ercan uçağında bomba paniği

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Ercan’a gelmek üzere piste doğru ilerleyen uçakta büyük bir panik yaşandı. “Havalimanında beş tane bomba var” diye bağıran kadın ortalığı karıştırdı.

Bugün 06:54 sıralarında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Ercan‘a gelmek üzere piste doğru ilerleyen yolcu uçağında büyük bir panik yaşandı. Yolcular arasındaki bir kadının uçakta ve havaalanında bomba olduğu iddia etmesi üzerine ortalık karıştı.

“HAVAALANINDA BEŞ TANE BOMBA VAR”

Uçak tam kalkmak üzere piste doğru gelirken bir kadın bomba ihbarında bulundu. Yolcular tarafından çekilen videoda kadın diğer yolcular tarafından durdurulmaya çalışılırken “havaalanında beş tane bomba var” diye bağırdığı görülüyor.

Tahliye edilen uçakta arama yapılmaya başlandı.


 N.D. isimli kadın, “Ben FETÖ’cüyüm, uçağı patlatacağım. Havalimanında 5 tane bomba var” diye bağırdı. Şahsı görevliler ve uçaktaki diğer yolcular durdurmaya çalışırken, o anlarsa uçaktaki yolcuların cep telefonu kameralarına yansıdı. Gözaltına alınan kadın, polis merkezindeki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne götürüldü


N.D., polisler eşliğinde adliyeye doğru yürüdüğü sırada bir anda kendini yere atarak, “Ben bomba değilim” diye bağırdı. Polislerin yardımıyla ayağı kalkan kadın, ardından adliyeye girdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu