Türkiye

Yavru Vatandan, Anavatana Uzanan El

Kıbrıs Türk Toplum Gönüllüleri ve İyi Parti Kuzey Kıbrıs Temsilcileri, KKTC’den Muş Yeşilova İlköğretim okulundaki 255 öğrenciye, mont, bot, kazak ve kırtasiye yardımı yaptı.

Kıbrıs Türk Toplum Gönüllüleri ve İyi Parti Kuzey Kıbrıs Temsilcileri çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Muş Yeşilova ilköğretim okuluna KKTC’den mont, bot, kazak ve kırtasiye yardımı yapıldı. Bunun yanında kendi yaşıtlarından mektuplar da alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Ayrıca okula yazıcı bilgisayar ve fotokopi makinası yardımı yapıldı. Yapılan açıklamada KKTC’nin her zaman Anavatan Türkiye’nin yanında olacağı vurgusu yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle;

Sevgili Muş Yeşilova İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenleri ve müdürü; sizlere Yavruvatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerinizden selam ve sevgiler getirdik.

Bizler Kuzey Kıbrıs’taki Türkler olarak; Anavatan Türkiyemiz ile birlikte merhum liderimiz Rauf Raif Denktaş’ın önderliğinde sürdürdüğümüz varoluş mücadelemizi, bugünlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanıtmak için sürdürmekteyiz.

Kıbrıs Türk Toplum Gönüllüleri olarak bir grup insan ve İyi Parti Kuzey Kıbrıs Temsilcileri olarak KKTC’de bir takım yardım faaliyetleri yürütmekteyiz. Bu çerçevede ihtiyaçları doğrultusunda; okullara, kurumlara, öğrencilere yardımlar yapmak için kampanyalar düzenleyip, gerekli yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktayız.

Bugün de sizler için hazırlamış olduğumuz hediyeleri teslim etmek için Kuzey Kıbrıs’tan gelip sizlerle buluştuk. Sizlerle burada birlikte olmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. En kalbi duygularımızla Kuzey Kıbrıs’tan sevgilerle….

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu