Rum Basını

Sınırda Drone İle Uyuşturucu Taşıdılar

Rum Polisinin, geçtiğimiz akşamüzeri “Agios Dometios” (Aydemet- Metehan) sınır kapısı bölgesinde meydana gelen bir olayda, uyuşturucu madde taşıyan bir drone (insansız hava aracı) tespit ettiği haber verildi.

Bir paket taşımakta olan insansız hava aracının, geçtiğimiz gün akşamüzeri bölgede yürüyüş yapan bir şahıs tarafından görüldüğünü ve şahsın durumu Rum polisine bildirdiğini yazan Fileleftheros, gazetesi, aracın daha sonra söz konusu şahsın yanına indiğini belirtti.

Rum polisinin, aracın taşımakta olduğu paketin içerisinde 60 gram hint keneviri bulunduğunu tespit ettiğini kaydeden gazete, hem drone, hem de uyuşturucuya polis tarafından el konduğunu ifade etti.

Elindeki bilgilere dayanarak, yapılan araştırmaların sonucunda drone’un hafıza kartı taşımadığının tespit edildiğini, dolayısıyla aracın uçuşa başlamasından bu yana ne kaydettiğinin ortaya çıkması için araştırma yapılamayacağını belirten gazete, Rum polisinin, araştırmaların sürmekte olduğunu, aynı zamanda tüm parametrelerin ve drone’un KKTC’den mi yoksa Güney Kıbrıs’tan mı geldiğinin araştırılmakta olduğunu söylediğini ekledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu