Rum Basını

KATİL İÇİN SORUŞTURMA GENİŞLETİLİYOR

Güney Kıbrıs’ta, “Orestis” lakaplı, Rum Milli Muhafıız Ordusu subayı Nikos Metaksas’ın işlediği 7 cinayetin araştırılmasıyla ilgili adaya İngiltere’den gelen uzman ekip, seri katille ilk görüşmesini gerçekleştirdi.

Uzman ekip, seri katilin işlediği 7 cinayetle ilgili hiçbir pişmanlık belirtisi göstermediğini, yaptığının da farkında olduğunu açıkladı.

Seri katilin, “Ben hapse girmek istiyorum, hastayım” dediği de belirtildi.

Bu arada İngiliz uzmanların cesetlerin bulunması için değil “Orestis” lakaplı Metaksas’ın zihnini okumak aynı zamanda polis araştırmalarında süreç içerisinde tespit edilen unsurları değerlendirmek için adaya geldiği ifade edildi.

Scotland Yard uzmanları, seri katilin günümüze kadarki davranışlarını mercek altına alarak işlediği cinayetler ile kurbanlarının atılma şekliyle olayı çözmeye çalıştı.
Seri katilin işlediği cinayetlerle ilgili henüz açıklamadığı boşlukları öğrenebilmek için uzmanların seri katilin çelişkili ifadelerini adım adım inceleme altına alacakları ifade edildi.
Ayrıca Rum basını tarafından ‘psikolojik manyak’ olarak nitelendirilen 35 yaşındaki seri katilin kişiliğini oluşturan tüm unsurların incelenebilmesi için de seri katilin askeri kişiliğini, “koca ve baba” davranışını ve ikinci mesleği olan fotoğrafçı kimliğinin de mercek altına alınacağı kaydedildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu