GenelTürkiye

Töre’den Ankara Çıkarması…

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, İstanbul ve Ankara’da önemli ziyaretler yaparak, son dönemde adada ve bölgede yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Yoğun çalışma temposuna İstanbul ve Ankara ziyaretlerini ekleyen Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, İstanbul ve Ankara’da Türkiye’nin üst düzey yöneticileri ile bir araya geldi ve “Kıbrıs” özelinde bölgede yaşanan gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

İstanbul’da Birlik Vakfının konferansına katılan Zorlu Töre, burada Cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu üyesi ve TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman, İş kur Genel Müdürü Hüseyin Coşkun, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı ile bir araya geldi.

Konferansta Kıbrıs meselesi konuşulurken, Töre yaşanan son gelişmelerle ve tarihi süreçle ilgili bilgi paylaştı.

Zorlu Töre Eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın yakasına TC- KKTC Bayraklı rozetini taktı.

ÜST DÜZEY ZİYARET

Ankara ziyaretlerinde Töre, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u ziyaret etti. Şentop’un yanı sıra Yargıtay başkanı İsmail Rüştü Cirit’i de ziyaret eden Töre, TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman ve Taner Yıldız ile de bir araya geldi. Töre yaptığı ziyaretlerde bölgede yaşanan gelişmeler hakkında bilgi paylaştı. Töre ziyaret ettiği isimlere haritalarla bölgeyi anlatmasının yanı sıra, KKTC ve TC bayraklarının bulunduğu rozetleri de yakalarına taktı.

Kıbrıs hakkında bilgi paylaşan Töre, harita üzerinde KKTC ve bölge hakkında İsmail Kahraman ile konuştu.

Töre’nin bir başka adresi Yargıtay oldu ve aynı rozeti Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in de yakasına taktı.

Töre’ye yaptığı ziyaretlerde bu programları gerçekleştiren Ayasofya Vakfı Başkanı İsmail Savcı ve genç İş insanı Ahmet Ata Turgut eşlik etti.

“SAYIN TÖRE’Yİ AĞIRLAMAKTAN SON DERECE MUTLUYUZ”

Ajans 392’ye açıklama yapan Ayasofya Vakfı Başkanı İsmail Savcı KKTC’nin Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayarak, yapılan bu ziyaretin mutluluk verici olduğunu ifade etti. Savcı, “KKTC’nin parmağı kanasa bizim ciğerimiz kanar” ifadelerini kullanarak, bu tarz ziyaretlerin son derece önemli olduğunu, Zorlu Töre’yi tanımaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

“BİZ BİRİZ”

Genç İş İnsanı Ahmet Ata Turgut da yaptığı açıklamada “Bizim aramızda ayrılık yok, biz farklı ve yakın coğrafyada yaşayan kardeşleriz, biz biriz” ifadelerine yer vererek, KKTC’nin kendileri için çok değerli olduğunu, Kıbrıs Türklerinden alınan güzel haberlerle kendilerinin çok mutlu olduğunu ifade etti ve “kardeşliğimiz sonsuza kadar devam edecek” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu