Dünya

Türkiye’yi Dışlamak Büyük Hata

İsrail’in önde gelen enerji uzmanlarından Brenda Shaffer, önemli bir güç olarak nitelediği Türkiye’nin bölgede dışlanmaya çalışılmasının hata olduğunu söyledi..

HaberlerGündem Haberleriİsrailli uzman Shaffer: Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi dışlamak büyük bir hata

İsrailli uzman Shaffer: Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi dışlamak büyük bir hata

İsrail’in önde gelen enerji uzmanlarından Brenda Shaffer, önemli bir güç olarak nitelediği Türkiye’nin bölgede dışlanmaya çalışılmasının hata olduğunu söyledi.

İsrailli uzman Shaffer: Doğu Akdeniz'de Türkiye’yi dışlamak büyük bir hata

İsrail’den Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi dışlanmanın hata olduğu ve gerilime neden olduğu itirafı geldi. İsrail’in Washington’da enerji alanındaki sesi olarak nitelendirilen, daha önce İsrail Başbakanlığı ve Enerji Bakanlığına danışmanlık yapan, George Town Üniversitesi öğretim üyesi Brenda Shaffer, Times of Israel internet sitesine yaptığı açıklamada, East Med doğal gaz boru hattı projesinin hayata geçme ihtimalinin zor olduğunu belirterek, Türkiye gibi bölgesel rakiplerin projeden dışlanmasının da hata olduğunu belirtti..

BÖLGESEL İŞBİRLİĞİNİN ANLAMI KALMAZ

Geçtiğimiz Salı günü taraf ülkelerce imzalanan Doğu Akdeniz Gaz Forumu ittifakını değerlendiren Shaffer, “Türkiye’yi davet etmemek büyük bir hataydı” değerlendirmesini yaptı. “Eğer rakiplerinizi dışarıda bırakırsanız bölgesel işbirliğinin anlamı kalmaz” diyen İsrailli uzman, “Forum, Türkiye’yle işleri zorlaştırdı” değerlendirmesini yaptı..

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu