Dünya

İdlib’de 6 asker şehit oldu

Rusya’da destek alan Esad rejimi, İdlib’de görev alan Türk askerlerine kalleş bir saldırı düzenlendi.

5 ASKER 1 SİVİL PERSONEL

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Esad rejiminin düzenlediği topçu atışı nedeniyle 5 askerimizin 1 de sivil personelin şehit olduğunu öğrenildi.

MSB, İdlib’de rejim unsurlarının saldırısında yaralanan bir asker ile bir sivil personelin daha şehit olduğunu bildirdi. MSB’nin son dakika açıklamasında “Bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır” ifadelerini kullandı.

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklama şu şekilde:

İdlib’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza Rejim tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı ile gerçekleştirilen saldırıda yaralananlardan bir silah arkadaşımız ile bir sivil personelimiz daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meydana gelen olayda şehit sayımız 6’ya yükselmiştir.

Hâlihazırda meşru müdafaa kapsamında hedefler ateş altına alınmaya devam edilmektedir.

Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayacak, bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu