Dünya

Öztürk’ten Londra Çıkartması

Dünyanın gözü Londra’da yapılan NATO zirvesine çevrilmişken, özel davetli olarak Londra’ya giden ülkemiz İş İnsanlarından Muhammet Öztürk, Türkiye’yi yönetenlerle görüşerek KKTC’yi anlattı.


Tüm dünya Londra’da gerçekleştirilen NATO zirvesini konuşuyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türkiye’nin üst düzey yöneticilerinin de olduğu bölgeye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de iş insanlarımız çıkartma yaptı. Gazimağusa’nın tanınan isimlerinden İş İnsanı Muhammet Öztürk te özel davetli olarak gittiği Londra’da, Türkiye’nin yöneticileriyle bir araya gelme fırsatı buldu.
“ÜLKEMİZİ VE BÖLGEMİZİ KONUŞTUK”
Ajans 392’ye açıklama yapan Muhammet Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile görüştüklerini ifade etti. Öztürk görüşmesinde iş sahalarının genişletilmesi, yatırımların arttırılması ve ekonomik konularda görüşlerini aktardığını ifade ederek, olumlu dönüşler aldığını söyledi.
ERDOĞAN’IN SELAMI VAR…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıs Türk halkına selamını ileten Öztürk, “Sayın Erdoğan ile Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri konuştuk. Şunu net bir şekilde ifade edebilirim ki, Türkiye Kıbrıs Türk halkının yanında. Sayın Cumhurbaşkanı sürekli ülkemiz insanını sordu, her zaman birlikteyiz, bize ciddi anlamda değer verdiklerini ben şahsen hissettim. Diğer yöneticiler de aynı duyguları paylaşıyor. KKTC’ye büyük önem veriyorlar. Bize “endişelenmeyin, biz birlikteyiz diyorlar” ifadelerine yer verdi.

Öztürk, AK Partisi sözcüsü Ömer Çelikle de bir araya gelerek KKTC ve bölge hakkında sohbet etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile de görüşen Öztürk, bölgenin önemi hakkında ve son gelişmelerle ilgili konuşma fırsatı yakaladı.Eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile de bir araya gelen Öztürk, Yıldırım’ın KKTC’ye büyük önem verdiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu